reklama
 
 

Nové eskalátory na metru Anděl mají po měsíci provozu problémy

9. 7. 2018 19:38
Foto: Blahoslav Baťa
Dopravní podnik opravoval eskalátory na stanici metra Anděl od loňského září a zprovoznil je letos začátkem června. Po měsíci provozu se objevily závady.

Praha - Eskalátory ve stanici metra Anděl na pražském Smíchově, které byly nedávno otevřeny po několikaměsíčních opravách, mají problémy. Jeden ze tří eskalátorů vedoucích z nástupiště metra na trase B k obchodnímu centru na Andělu kvůli závadě stojí od 5. července. V pondělí odpoledne bylo déle než hodinu odstaveno také druhé pohyblivé schodiště. Vyplývá to z informací mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové a Twitteru Pražské integrované dopravy.

"Eskalátor E273 od 5. července vykazuje reklamovanou závadu řetězu a opotřebované ozubení rozety napínající vpravo nahoře řetěz madlového kola," popsala závadu Řehková. Dopravní podnik závadu reklamoval u firmy Schindler, ta se podle Řehkové ještě nevyjádřila. Termín zprovoznění proto není znám.

Druhý z eskalátorů byl v pondělí odpoledne odstaven kvůli závadě v poruchové signalizaci asi hodinu a čtvrt. Cestující proto museli po 17:10 pro výstup z metra použít eskalátory směrem na Knížecí.

Dopravní podnik opravoval eskalátory od loňského září a zprovoznil je letos začátkem června. Ve stanici, která byla otevřena v roce 1985, nechal vymontovat původní eskalátory sovětské výroby a nahradil je novými.

Schody jsou výrazně lehčí, a proto úspornější. Původní schod vážil 45 kilogramů, zatímco nový má hmotnost 18 kilogramů. Součástí oprav, které přišly asi na 225 milionů korun, bylo také odstraňování průsaků.

Video: Takto byly zprovozněny nové eskalátory ve stanici Anděl.

Po několika měsících oprav se otevřel výstup ze stanice metra Anděl na trase B na pražském Smíchově. Výstup zavřeli loni v září. | Video: Blahoslav Baťa |  01:19

autor: ČTK | 9. 7. 2018 19:38

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama