Nebezpečná Palmovka: Policie tu má pojízdnou služebnu

ČTK ČTK
27. 8. 2012 18:48
Radnice v místě řeší problém s prodejem drog. Vadí jí také velké množství heren
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Praha 8 chce zvýšit bezpečnost na Palmovce, nechala tam proto umístit pojízdnou služebnu městské policie.

Radnice v místě dlouhodobě řeší problém s prodejem drog. Vadí jí také velké množství heren v okolí.

Služebnu v pondělí otevřeli zástupci radnice Prahy 8 a městské policie.

Mobilní služebnu tvoří policejní dodávka, která je vybavena kanceláří. Podobnou mají strážníci také na některých turisticky frekventovaných místech, jako je Staroměstské a Václavské náměstí.

"Cílem je omezovat přestupkovou a trestnou činnost jak v jednotlivých ulicích, tak před problémovými provozovnami," uvedl starosta Prahy 8 Jiří Janků (ODS). Služebnu podle starosty v listopadu doplní městské kamery v ulicích Heydukova a dalších částech Libně.

Podle radnice souvisí trestná činnost na Palmovce přímo s provozem některých heren. Za nejproblémovější považuje Praha 8 hernu, která sídlí Heydukově ulici 11. Radnice proto podle starosty požádala pražský magistrát, aby toto místo vyřadil ze seznamu povolených heren.

Kromě strážníků v místě podle radnice působí také kriminalisté z oddělení drog. Policie už dříve zadržela několik drogových dealerů, kteří v této lokalitě působili. "Pro kriminalisty je stále složitější pronikat do prostředí na Palmovce bez toho, aby byli odhaleni a distributoři drog včas varováni. Radnice bude i nadále s policií spolupracovat a poskytovat potřebnou součinnost," dodal starosta Janků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Vláda schválí přesun 5 miliard korun z rezervy armádě, potvrdil Babiš. Dalších 5 miliard po analýze asi v únoru

Vláda na svém středečním mimořádném jednání schválila přesun pěti miliard korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch rozpočtu ministerstva obrany. České televizi to při večerním jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO), později informaci potvrdil i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peníze armádě poslanci odebrali při prosincovém schvalování státního rozpočtu, aby vyhověli požadavku komunistů a získali potřebné hlasy pro jeho schválení. Slibovaný termín k vrácení částky se poté několikrát posunoval. "Večer vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," řekl Babiš České televizi.Vláda původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později Babiš hovořil o termínu do konce ledna. Ministr Metnar věří i nadále tomu, že vláda v únoru projedná vrácení zbývajících peněz. 

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy