Voda na severu Prahy začne po havárii téct od půlnoci

ČTK ČTK
27. 8. 2012 11:03
Na místě havárie několik hodin tryskala na povrch voda rychlostí 1000 litrů za sekundu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Dodávka vody po nedělní havárii vodovodu poblíž křižovatky pražských ulic Evropská a Pražský okruh by mohla být obnovena kolem pondělní půlnoci.

Sdělil to mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

Od neděle může být bez vody až 15.000 lidí, většině ale voda ještě teče, neboť vodovodní řad je z kopce, dodal mluvčí. Náhradní zásobování je přesto zajištěno pojízdnými cisternami.

"Dokončili jsme výkopové práce. Pokud vše bude bez komplikací, tak bychom opravu měli mít hotovou po dnešním poledni. Poté se bude vodovodní řad delší dobu napouštět, okolo půlnoci by to mělo být v pořádku," uvedl mluvčí.

Podle něj bylo štěstí, že je vodovodní řad z kopce, takže většina ulic v okolí havárie vodu stále má. "Mohou tam být nižší tlaky, ale nemáme informace o tom, že by ta oblast byla celkově bez vody," řekl Pokorný.

Podle původních informací mohla havárie připravit o vodu asi 10.000 lidí v obcích na sever od Prahy, v samotném hlavním městě 5000 obyvatel. Možná oblast bez vody je ohraničená ulicemi Evropská, Drnovská, Ruzyňská, U Prioru a U Silnice.

Havárie nastala v poli, kde se objevilo šest velkých propadů zeminy. Pohyby půdy v místě vodovodu vytvořily tlak na potrubí a zapříčinily jeho prasknutí.

Na místě havárie několik hodin tryskala na povrch voda rychlostí 1000 litrů za sekundu, což je podle Pokorného značné množství. Prasklý vodovod je relativně nový, pochází z roku 2000.

 

Právě se děje

Další zprávy