Naděje pro zchátralé Barrandovské terasy? Rekonstrukce skončí do tří let, slibuje investor

Naděje pro zchátralé Barrandovské terasy? Rekonstrukce skončí do tří let, slibuje investor
Alespoň venkovní část zpustlého areálu viditelně prokoukla. Stromy se prý stihly pokácet ještě v době vegetačního klidu. Teď už leží dřevo úhledně srovnané a čeká na odvoz.
Odpadků zatím z areálu příliš nezmizelo. Vajgly a plechovky tvoří slavným Barrandovským terasám smutné kulisy. Slušnější návštěvníci vyhodí PET lahve a kelímky od kafe alespoň do kontejneru na sklo.
Skepse památkářů je pochopitelná. Majitel už areál jednou vyčistil – před čtyřmi lety. Slibuje ale, že tentokrát dělníky po pár týdnech pryč nepošle. „Rekonstrukce stávající budovy bude započata v nejbližších měsících, pravděpodobně v červnu až červenci. Stavba nových budov bude započata na přelomu letošního roku,“ napsal Michalis Dzikos Aktuálně.cz.
"Kompletní otevření celého areálu Barrandovských teras včetně dostavby parkovacích ploch a parkové úpravy okolí plánujeme za cca tři roky," slibuje Dzikos.
Foto: Tomáš Jána
Julie Kochová Julie Kochová, Tomáš Jána
23. 4. 2016 16:00
V areálu leží v úhledných hromadách čerstvě pořezané křoviny a na šňůrách visí propocená trička dělníků. Barrandovské terasy před sebou mají další šanci na obnovu. Michalis Dzikos, který budovu od roku 2003 vlastní, už na barrandovských skalách spustil první přípravné práce. V létě chce začít s rekonstrukcí funkcionalistické restaurace a na přelomu roku s výstavbou přilehlého moderního hotelu. Památkáři ale jeho slova berou zatím s rezervou. „Dokud se nepostaví lešení, tak se radovat nebudu,“ říká šéf pražských památkářů Ondřej Šefců.
 

Právě se děje

Další zprávy