Nejzajímavější stavby roku. Prohlédněte si, co letos ocenili odborníci

Nejzajímavější stavby roku. Prohlédněte si, co letos ocenili odborníci
Stavbou roku Olomouckého kraje v kategorii budov určených k bydlení a rekreaci se stal Dům U Kavalerie v Olomouci.
Porota hodnotila i technologické stavby a stavby pro průmysl a zemědělství. Cenu získala novostavba Lékárny Fakultní nemocnice Olomouc.
V kategorii Rekonstrukce a obnova uspěla mezi stavbami Olomouckého kraje Silo Tower v Olomouci.
Vlastní cenu uděluje Klub za starou Prahu. Zajímá se o nová architektonická díla zasazená do historického prostředí, která nejenže ctí své okolí, ale zároveň mu prospívají. Letos Klub cenu udělil Světu Techniky v Ostravě od architekta Josefa Pleskota a jeho týmu.
Foto: Olomoucký kraj
Veronika Skálová Veronika Skálová
31. 12. 2015 16:15
Rekonstrukce někdejší cihelny či budovy huti, planetárium, opravený zámek, vzdělávací centrum přezdívané Krtek či skromná chata u Máchova jezera. Vybrali jsme oceněné stavby roku 2015.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy