Na staveništi na Praze 6 spadl dvacetimetrový jeřáb, poškodil prázdné nákladní auto

ČTK ČTK
16. 10. 2019 11:33
Na staveništi ve Stochovské ulici na Praze 6 ve středu spadl dvacetimetrový stavební jeřáb. Poškodil zaparkované auto, ve kterém nikdo nebyl. Po pádu nebyl nikdo zraněn.
Pád dvacetimetrového jeřábu na Praze 6
Pád dvacetimetrového jeřábu na Praze 6 | Foto: Hasiči Praha

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové jeřáb spadl při demontáži. Policisté nyní na místě zjišťují, co bylo příčinou pádu a zda nebyla zanedbána bezpečnost. Škoda bude podle prvotního odhadu policie ve statisících korun.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka řekl, že hasiči místo zajistili, a protože zjistili, že nehrozí další nebezpečí ohrožení života či majetku, zásah ukončili.

"Jeřáb se položil na bok a stavební firma disponuje technikou, kterou si ho zase zvedne," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 38 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 43 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy