Na cyklotrasy a stezky půjde v Praze více peněz

Michal Kalina
3. 3. 2011 22:32
V hlavním městě má letos vzniknout 35 kilometrů tras a stezek pro kola
I přes investice města řada cyklotras nenavazuje, jako třeba ta pod Vítkovem
I přes investice města řada cyklotras nenavazuje, jako třeba ta pod Vítkovem | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Na rozvoj tras pro cyklisty vydá hlavní město více peněz než loni, a to 30 milionů. Dalších 100 milionů by mohlo získat z evropských fondů.

Za peníze má město postavit 24 kilometrů cyklotras a přibližně 11 kilometrů oddělených cyklostezek. Evropské dotace mají zatím jít jen na financování zavěšené lávky mezi Lahovicemi a Komořany. Mohly by ale posloužit i na propojení Barrandovského mostu a Malé Chuchle.

"V rámci neinvestičních položek s celkovou sumou 35 milionů korun počítáme se značením nových tras, patří sem také nová dopravní opatření včetně oprav a údržby těch stávajících," uvedl náměstek primátora Karel Březina. Ve městě nyní funguje 433 kilometrů cyklotras a 140,5 kilometrů cyklostezek.

Příjezd k tunelu pod Vítkovem? Oficiálně není

Nová komise pro cyklistickou dopravu, která na magistrátu fungovala v předchozím volebním období, zatím nevznikla. Březina ale slíbil, že podá návrh na její zřízení. Chce také zlepšit vzájemnou spolupráci s městskými částmi a nechat vypracovat podrobný cyklogenerel.

Některé části cyklostezek však mají stále problémy. Třeba ta pod Vítkovem, kde město několik měsíců po jejím dokončení stále nemá zkolaudován celý úsek. Stezka vede pěším tunelem, ale příjezdová cesta k němu oficiálně neexistuje, vjezd proto blokují betonové bariéry. Město se totiž nedokázalo dohodnout na převzetí pozemků od Českých drah.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy