Mezi Výtoní a Podolskou vodárnou nejezdí tramvaje, provoz se obnoví až po víkendu

ČTK ČTK
6. 5. 2016 19:30
Prasklá kanalizační přípojka zastavila v pátek odpoledne v Praze tramvajovou dopravu mezi Výtoní a Podolskou vodárnou. Opravy budou zřejmě trvat až do pondělí 9. května. Namísto linek 3, 17 a 21 se jezdí náhradní autobusy. Provoz tramvají byl přerušen kolem 15:30. "Vytvořila se kaverna pod tramvajovou tratí před Ústavem pro péči o matku a dítě," uvedl mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace Tomáš Mrázek. V místě havárie jezdí autobusy s označením X3 a ze zastávky Podolská vodárna do Modřan je provoz tramvají zachován. Stejné to bude i v noci, kdy místem běžně projíždí linka 52. V části Rašínova a Podolského nábřeží a ve Vyšehradském tunelu omezí dopravu také nedělní maraton.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 33 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy