Deset nejhorších míst pražské dopravy. Tady řidiči každý den přichází o nervy nebo riskují nehodu

Deset nejhorších míst pražské dopravy. Tady řidiči každý den přichází o nervy nebo riskují nehodu
Výjezd z Karlína (Pernerova) - Semafor očividně nestíhá odbavovat řidiče, čeká se tu dlouho i mimo špičku. Zelená totiž trvá jen několik sekund. Přidají-li se k tomu chodci a hlavně autobusy vyjíždějící z nádraží Florenc, kterým musí řidiči dát přednost, projede na zelenou třeba jen jediné auto. Kolona se táhne i několik bloků do Karlína. Frustrace řidičů je zde vysoká a ten, který na světle jen na sekundu zaspí, schytá naštvané troubení.
U Bulhara - Jen kousek od Karlína se nachází jedna z nejotřesnějších pražských křižovatek. Kříží se tu proudy aut z magistrály, z centra, ze Žižkova a Vinohrad. Naprogramovat semafory určitě dalo hodně práce. Řidiči jsou ale stejně vystresovaní. To se projevuje tak, že lidé jedoucí ze Seifertovy ulice často ignorují padnoucí červenou a hrozí střet s vozy z Husitské, které se právě rozjíždějí. Lidé sjíždějící z magistrály směrem na Žižkov se zase přímo v křižovatce mačkají ze dvou pruhů do jednoho. Klaksony a nadávky proto někdy vystřídá skřípění plechu.
Plzeňská - Nedávná rekonstrukce zavařila řidičům i lidem zde žijícím. Zatímco před opravou odváděly z centra města auta dva pruhy, teď se levý v několika místech proměnil na odbočovací přes koleje vlevo. Jeho využití je minimální, zato v pravém pruhu nově vznikají velké kolony. Radost z toho nemají ani řidiči, ani lidé bydlící v této už tak špinavé části Prahy.
Nájezd do tunelu (Plzeňská, Radlická) - Tunel Blanka láká řidiče, aby ho využili při cestě z centra směrem na sever. Nájezd do tunelu pražského okruhu je ale na Smíchově naprosto nepoužitelný. Auta jedoucí po Plzeňské dolů musí totiž čekat na krátkém semaforu kvůli odbočení vlevo. Cestu ještě kříží tramvaj. Proto na něm zelená trvá jen chvíli. Nově tak vzniká dlouhý štrúdl aut a čekací doba je neúnosně dlouhá. Chytří už vědí, že je jednodušší pokračovat po Radlické vpravo a najet do tunelu až za Bieblovou, i když si zajedou.
Foto: Economia
Jan Markovič Jan Markovič
14. 4. 2016 9:50
Dlouhé čekání, frustrace, nehody. To vše přináší každodenní jezdění autem po velkoměstě. Určitě by ale ubylo nepříjemných situací, kdyby se při plánování komunikací a křižovatek víc přemýšlelo. Semafory s nekonečnou červenou a zelenou, která trvá pár vteřin, překombinované křižovatky nebo nedořešené výjezdy z okruhu vyžadují pevné nervy. Vytipovali jsme 10 nejhorších míst v Praze, kde je řidičům opravdu úzko.

Máte ve svém okolí podobně nebezpečná nebo špatně řešená místa v dopravě? Pošlete nám tipy na e-mail: [email protected]

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Hokejový útočník Sobotka dohraje sezonu ve Spartě

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude působit ve Spartě i ve zbytku sezony. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL má s Pražany podepsanou smlouvu do konce ledna, s klubem se již ale domluvil na jejím prodloužení.

"Je to na dobré cestě. Věděli jsme, že bereme rozdílového hráče a jsme s Vláďou naprosto spokojeni. Splňuje naše představy," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton pro O2 TV v průběhu dnešního zápasu v Brně. Oficiálně by obě strany měly dohodu potvrdit příští týden.

Sobotka přišel do Sparty v polovině listopadu a nejprve podepsal měsíční smlouvu, kterou následně prodloužil do konce ledna. Dosud odehrál 24 zápasů, ve kterých nasbíral 23 bodů za čtyři branky a 19 asistencí. Nejčastěji nastupuje v elitní formaci společně s kapitánem Michalem Řepíkem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy