Metro mezi Českomoravskou a Smíchovským nádražím nejezdilo, na Florenci skočil člověk do kolejiště

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 3. 2017 16:09
Provoz metra na lince B mezi stanicemi Českomoravská a Smíchovské nádraží byl v pátek odpoledne pozastavený. "Ve 14:38 došlo ve stanici Florenc ke střetu vagonu s osobou," řekl Aktuálně.cz mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Jiří Štábl. To potvrdil i mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn: "Osobu mají nyní ve své péči záchranáři," řekl. "Cizinec skočil pod vlak, přežil, nicméně je v těžkém stavu. Má poraněnou hlavu, páteř a vnitřní orgány," uvedl Horn. Doplnil, že záchranáři ho převezli do vinohradské nemocnice. Metro nejezdilo od 14:30 mezi stanicemi Českomoravská a Smíchovské nádraží. Provoz byl v 15:32 obnoven.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: David Kohout
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy