Kopance do hlavy v přesile. Policisté hledají svědky brutálního útoku v metru

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 6. 2020 10:25
Pražští policisté pátrají po třech útočnících, kteří v pátek 24. dubna napadli muže v prostorách pražského metra. Po slovní rozepři ho sérií kopanců a úderů povalili na zem, s útoky pokračovali i v momentě, kdy se muž na zemi nemohl bránit. Napadený utrpěl zlomeninu nosních kůstek, tržnou ránu nad pravým okem a řadu pohmožděnin v obličeji a na trupu.
Potyčka v metru | Video: Policie ČR

Ze záznamu bezpečnostní kamery je patrné, že muži po brutálním útoku napadeného okradli o drobnosti ve výši zhruba jednoho tisíce korun.

"Kriminalisté druhého policejního obvodu několik z útočníků již ztotožnili, nicméně ti hlavní spravedlnosti stále unikají. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte linku 158. Tísňovou linku prosím kontaktujte i v případě, že znáte totožnost dívky na záběrech, je vnímána jako svědkyně, která by mohla útočníky znát," řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Mužům, kteří se na útoku podíleli, hrozí vyšší tresty než obvykle. K incidentu totiž došlo v době vrcholící koronavirové krize, kdy v Česku platil nouzový stav. Za výtržnictví, ublížení na zdraví a krádež tak podezřelým hrozí v krajním případě až osmiletý trest vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy