Foto: Praha přivítala rok 2019 velkým ohňostrojem. Ukazoval cestu k sametové revoluci

Foto: Praha přivítala rok 2019 velkým ohňostrojem. Ukazoval cestu k sametové revoluci
Ústředním tématem pražského novoročního ohňostroje byla svoboda a sametová revoluce, od níž letos v listopadu uplyne 30 let.
Světelná show ukázala pět obrazů, každý znázorňoval jednu etapu cesty ke svobodě v roce 1989.
Jednotlivé obrazy s názvy Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda měly evokovat vzpomínky spjaté se sametovou revolucí.
Autoři příběh pojali jako vyprávění otce, který popisuje osobní zážitky z roku 1989 své dceři.
Foto: ČTK
Domácí ČTK Domácí, ČTK
1. 1. 2019 21:23
Praha přivítala rok 2019 velkolepým ohňostrojem, který připomněl letošní výročí sametové revoluce. Trval téměř 11 minut a pražský magistrát vyšel na téměř dva miliony korun.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Seznam Zprávy: S cestou do Moskvy pomáhal Hamáčkovi Hrad. Pomoc se týkala rusko-amerického summitu v Praze, řekl šéf zahraničního odboru Jindrák

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy