Šlapadlová hlídka? Policisté na Vltavě brzy pochopili, že takto výtržníka nechytí

Video lis Video, lis
20. 6. 2022 14:39
Výtržník byl na Slovanském ostrově v Praze agresivní na lidi. Před policií skočil do Vltavy a snažil se uplavat, policisté ho pak pronásledovali na neohrabaném šlapadle. Aby ale muže dostihli, museli si půjčit motorový člun.
Video: Policie ČR

U Žofína a Slovanského ostrova v Praze se ve středu pohyboval agresivní muž. Poté, co na místo přijeli policisté, ale muž skočil do Vltavy a snažil se uplavat. Policie požádala o pomoc muže, který jel kolem na šlapadle.

"Každý, kdo se někdy svezl na šlapadle, asi uzná, že to není zrovna nejobratnější stroj, a plavec měl proto chvíli výhodu v manévrování, rychle měnil směr plavání a nedařilo se ho lapit," popsal mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

Nakonec policii pomohl muž s motorovým člunem. Policisté pro výtržníka museli skočit do vody a nakonec se jim agresora podařilo zpacifikovat. Šlo o cizince, který ale skončil v nemocnici kvůli epileptickému záchvatu.

"Až bude z nemocnice propuštěn, tak s ním budou policisté řešit jeho jednání jak před jejich příjezdem, tak i následný pokus o uplavání," uzavřel Daněk.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy