Požár zničil dům v Bzenci, oheň vyhnal i obyvatele bytového domu v Červeném Kostelci

ČTK ČTK
25. 12. 2015 10:02
Předběžná škoda ve výši 1,2 milionu korun je důsledkem požáru v rodinném domě v Bzenci na Hodonínsku. V noci na dnešek v něm hořela lednička na víno, celý dům je po požáru zakouřený. Za požár může zřejmě vada na elektroinstalaci. Hořelo i v Červeném Kostelci na Náchodsku. Po požáru tamního bytového domu skončili v noci na dnešek tři lidé v nemocnici, dalších devět museli hasiči evakuovat. Oheň vypukl v jednom z bytů kolem 3 hodiny a zničil jeho vybavení. Škoda dosáhla odhadem 400 tisíc korun. Příčinu požáru hasiči zjišťují.
Požár domu
Požár domu | Foto: HZS Trutnov
 

Právě se děje

před 9 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy