Při ohňostroji ve Městě Touškově vlétla mezi lidi světlice, dvě děti jsou zraněné

ČTK ČTK
1. 1. 2019 20:41
V úterý v podvečer zranila dvě děti světlice při ohňostroji, který na Nový rok pořádalo Město Touškov na Plzeňsku. Policie bude případ vyšetřovat jako obecné ohrožení z nedbalosti, řekla mluvčí Dagmar Brožová. Podle mluvčí krajské záchranky Veroniky Albrechtové jsou zranění dětí jen velmi lehká. "Jedna ze světlic zřejmě vlétla mezi lidi. Na místě zasahovala policie, záchranná služba i kriminalistický technik," uvedla Brožová. Zraněné děti byly ošetřeny na chirurgii Fakultní nemocnice v Plzni Lochotíně. "Nechci spekulovat, co přesně se při ohňostroji stalo. Firma, která nám ohňostroj zajišťovala, pořizovala videozáznam. Z něj by vše mohlo být jasnější," řekla starostka Iveta Zajíčková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 43 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy