V televizi kritizovala Babiše, druhý den přišla kontrola

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 5. 6. 2015 15:07
Petra Fenclová v pořadu Máte slovo kritizovala plánované zavedení online pokladen k evidenci tržeb.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Matej Slávik

Domažlice - Podnikatelka Petra Fenclová, která ve čtvrteční televizní debatě kriticky vystupovala proti chystaným online pokladnám k elektronické evidenci tržeb, se stala v pátek terčem kontroly úřadu správy sociálního zabezpečení v Domažlicích, uvedl deník ECHO24

Fenclová si ve své prodejně v pátek dopoledne všimla podezřelé a nervózně vypadající zákaznice, která si po odchodu něco opisovala zvenku obchodu. Majitelka ji následovala na pracoviště správy sociálního zabezpečení v Domažlicích, kde zjistila, že zákaznice je ve skutečnosti zaměstnankyní úřadu.

Úřednice prý na místě přiznala, že kontrola souvisí právě s jejím vystoupením v pořadu Máte slovo.

"Lustrování jako z dob komunistické éry. Aby mě někdo chodil potajmu šmírovat, to nemám zapotřebí," postěžovala si Fenclová.

Dle jejích slov ji dnešní neoficiální zásah úřadů natolik zaskočil, že v pátek obchod zavře. Zároveň bude patrně muset zrušit plánovanou účast na trhu k slavnostem korunovace Karla IV. tento víkend.

Deník ECHO24.cz se pokusil s úřadem správy sociálního zabezpečení spojit. Zatím se podařilo hovořit se spolupracovnicí Hany Bayerové, která událost nechtěla komentovat. Úřad, který na živnostnici vyslal kontrolu, však nespadá pod ministerstvo financí, nýbrž je agendou ministerstva práce a sociálních věcí, které vede Michaela Marksová (ČSSD).

Fenclová si v televizní debatě stěžovala na náklady a obtíže, které online pokladny přinesou jejímu malému podnikání, a přirovnávala jejich spuštění s rokem 1954.

 

Právě se děje

Další zprávy