V televizi kritizovala Babiše, druhý den přišla kontrola

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 5. 6. 2015 15:07
Petra Fenclová v pořadu Máte slovo kritizovala plánované zavedení online pokladen k evidenci tržeb.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Matej Slávik

Domažlice - Podnikatelka Petra Fenclová, která ve čtvrteční televizní debatě kriticky vystupovala proti chystaným online pokladnám k elektronické evidenci tržeb, se stala v pátek terčem kontroly úřadu správy sociálního zabezpečení v Domažlicích, uvedl deník ECHO24

Fenclová si ve své prodejně v pátek dopoledne všimla podezřelé a nervózně vypadající zákaznice, která si po odchodu něco opisovala zvenku obchodu. Majitelka ji následovala na pracoviště správy sociálního zabezpečení v Domažlicích, kde zjistila, že zákaznice je ve skutečnosti zaměstnankyní úřadu.

Úřednice prý na místě přiznala, že kontrola souvisí právě s jejím vystoupením v pořadu Máte slovo.

"Lustrování jako z dob komunistické éry. Aby mě někdo chodil potajmu šmírovat, to nemám zapotřebí," postěžovala si Fenclová.

Dle jejích slov ji dnešní neoficiální zásah úřadů natolik zaskočil, že v pátek obchod zavře. Zároveň bude patrně muset zrušit plánovanou účast na trhu k slavnostem korunovace Karla IV. tento víkend.

Deník ECHO24.cz se pokusil s úřadem správy sociálního zabezpečení spojit. Zatím se podařilo hovořit se spolupracovnicí Hany Bayerové, která událost nechtěla komentovat. Úřad, který na živnostnici vyslal kontrolu, však nespadá pod ministerstvo financí, nýbrž je agendou ministerstva práce a sociálních věcí, které vede Michaela Marksová (ČSSD).

Fenclová si v televizní debatě stěžovala na náklady a obtíže, které online pokladny přinesou jejímu malému podnikání, a přirovnávala jejich spuštění s rokem 1954.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy