Pěší zóna v Pardubicích? Ne. Ano. Vlastně ne

ČTK ČTK
24. 1. 2012 20:49
Již několikrát byla pěší zóna na třídě Míru schválena, několikrát zamítnuta
Takto to bude na třídě Míru vypadat i po rekonstrukci...
Takto to bude na třídě Míru vypadat i po rekonstrukci... | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Pardubičtí zastupitelé v úterý zrušili předchozí rozhodnutí o vybudování pěší zóny na třídě Míru a schválili opravu ulice se zachováním oboustranné trolejbusové dopravy.

Hlasování předcházela vášnivá diskuse. Z 39 zastupitelů hlasovalo pro zachování dopravy 30 zastupitelů napříč politickým spektrem.

Původní rozhodnutí o opravě třídy Míru a její přeměnu na pěší zónu napadla opoziční ODS a dokázala nasbírat dostatečné množství podpisů, aby ho vrátila do zastupitelstva.

Předseda zastupitelského klubu ODS Petr Klimpl navrhl, aby se třída Míru opravila, ale zůstala otevřená obousměrnému provozu trolejbusů i cyklistům. Zároveň by se mělo více regulovat zásobování obchodů v ulici.

Maximální investice by měla být 150 milionů korun, a to včetně opravy Sladkovského ulice. Jeho návrh zastupitelé schválili.

Velkou část nákladů by měly pokrýt dotace Evropské unie. Ty se musí vyčerpat do roku 2013, a dá se předpokládat, že právě nedostatek času je jedním z důvodů, proč zastupitelé nakonec rozhodli o opravě ulice i se zachováním trolejbusů.

2006: Ano. Pak několikrát ne a ano. 2012: nakonec ne

Zastupitelé rozhodli o tom, že se třída Míru změní na pěší zónu, už v roce 2006. Od té doby o tom hlasovali ještě několikrát, naposledy loni v prosinci. Rozhodnutí o pěší zóně v úterý zrušili.

Pardubická třída Míru je ve velmi špatném stavu, na některých místech se propadá chodník, patníky jsou rozbité. A i když mají do ulice povolen vjezd jen zásobovací vozy, často se stává, že po okrajích silnice stojí zaparkovaná auta.

Auta na třídu Míru vjíždějí i na takzvané výjimky, které platí jeden den a vydává městská policie. Podle informací primátorky města Štěpánky Fraňkové jich je až 7000 ročně.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 27 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy