Pardubická za dveřmi, závodiště někdo polil chemikálií

Domácí Domácí
6. 10. 2011 15:36
Policie nyní vyšetřuje, jestli se nejedná o sabotáž před nedělní Velkou pardubickou
Irská lavice - skok je téměř celý spálený
Irská lavice - skok je téměř celý spálený | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - Na dostihové ploše pardubického závodiště objevili na několika místech trávník poničený herbicidem.

"Případem se zabývá policie, která na místě odebrala vzorky," řekl Aktuálně.cz provozní ředitel závodiště Michael Pejčoch s tím, že látku někdo na porost vylil zhruba před týdnem.

Tráva je spálená například na cílové rovince, u Taxisova příkopu, u Velkého vodníku příkopu nebo za Havlovým skokem. Vedení závodiště odhadlo škodu na 100 tisíc korun.

Podezřelé žloutnutí trávy v některých částech dostihové dráhy zjistili zaměstnanci Dostihového spolku Pardubice v pondělí 3. října. Navzdory zavlažování a intenzivní péči se stav dráhy stále horšil. Ve středu 5. října se už začaly zřetelně rýsovat další poškozené plochy.

"Byli jsme si proto už jistí, že se jedná o záměrné poškození dráhy třetí osobou. Odborníci se shodují na tom, že dráha byla pravděpodobně poškozena nějakým herbicidem," sdělil ředitel Dostihového spolu Petr Buchal.

"Jsem doslova otřesená tím, co se stalo. Nedovedu si představit, jak je někdo schopný něco takového udělat. Byla jsem se přímo na závodišti podívat. Věřím, že se podaří viníka najít a zároveň, že jeho útok v žádném případě nenaruší chod Velké pardubické a nepoškodí skvělé jméno tohoto dostihu," uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Podívejte se, jak vypadají poničená místa závodiště:

Policisté nyní vyšetřují, jestli nejde o sabotáž před 121. ročníkem Velké pardubické, která se koná v neděli.

Na odstraňování škod v současné době intenzivně pracují zaměstnanci Dostihového spolku, ve spolupráci se Službami města Pardubic. Vedení závodiště věří, že víkendová soutěž proběhne podle plánu.

 

Právě se děje

Další zprávy