Plochu pardubického závodiště někdo poničil herbicidem

Plochu pardubického závodiště někdo poničil herbicidem
Další podélná poškození a několik menších defektů je v oblouku dráhy před cílem.
Irská lavice je téměř celá spálená.
Na doskoku Taxisova příkopu jsou vypálené dva kruhy o průměru zhruba tři metry.
Linie odumřelé trávy jsou i za Havlovým skokem.
Foto: Aktuálně.cz
Domácí Domácí
6. 10. 2011 16:20

Pardubice - Na závodišti v Pardubicích zaměstnanci Dostihového spolku objevili na několika místech poničený trávník. Policie v současnosti vyšetřuje, zda se nejedná o sabotáž před 121. ročníkem Velké pardubické, která se má uskutečnit v neděli. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. Vedení spolku i přesto věří, že dostihy o víkendu proběhnou podle plánu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy