Pardubice shánějí peníze na křižovatku u Parama

ČTK ČTK
28. 6. 2011 7:38
Stavba se kvůli nedostatku financí stále odkládá

Pardubice - Radnice Pardubic hledá pomoc v prosazení modernizace křižovatky U Trojice, která se týká nadjezdu u rafinerie Paramo.

V letošním státním rozpočtu na ni není vyčleněna ani koruna. Lokalita je dopravně přetížená, což se ještě zhorší po dokončení čtyřpruhu z Hradce Králové.

Čtyřproudová silnice by měla být v celé trase kompletní v příštím roce.

"Požádali jsme všechny poslance o velkou aktivitu, aby se v rozpočtu 2012 se křižovatka objevila," uvedla primátorka Štěpánka Fraňková.

Denně projede 20 tisíc aut

Křižovatka odhadem za 770 milionů korun byla součástí neschválené superkoncepce bývalého ministra dopravy Víta Bárty (VV). Náměstek ministra dopravy Ivo Toman vedení pardubické radnice jen zopakoval, že peníze letos nebudou a výhledově se nejspíš také nenajdou.

Primátorka podotkla, že stavba nepotrvá jednu stavební sezonu a může se protáhnout až do roku 2014. Její modernizace je ale nezbytná. V současnosti auta v odpolední dopravní špičce čekají v kolonách, což se patrně po dokončení čtyřproudové komunikace z Hradce Králové ještě zhorší, dodala.

Křižovatkou denně projede odhadem 20 tisíc aut. V minulosti se počítalo s tím, že by mohla být dokončená letos. Nedostatek peněz stavbu opakovaně odkládá na neurčito.

 

Právě se děje

Další zprávy