Pardubice shánějí peníze na křižovatku u Parama

ČTK ČTK
28. 6. 2011 7:38
Stavba se kvůli nedostatku financí stále odkládá

Pardubice - Radnice Pardubic hledá pomoc v prosazení modernizace křižovatky U Trojice, která se týká nadjezdu u rafinerie Paramo.

V letošním státním rozpočtu na ni není vyčleněna ani koruna. Lokalita je dopravně přetížená, což se ještě zhorší po dokončení čtyřpruhu z Hradce Králové.

Čtyřproudová silnice by měla být v celé trase kompletní v příštím roce.

"Požádali jsme všechny poslance o velkou aktivitu, aby se v rozpočtu 2012 se křižovatka objevila," uvedla primátorka Štěpánka Fraňková.

Denně projede 20 tisíc aut

Křižovatka odhadem za 770 milionů korun byla součástí neschválené superkoncepce bývalého ministra dopravy Víta Bárty (VV). Náměstek ministra dopravy Ivo Toman vedení pardubické radnice jen zopakoval, že peníze letos nebudou a výhledově se nejspíš také nenajdou.

Primátorka podotkla, že stavba nepotrvá jednu stavební sezonu a může se protáhnout až do roku 2014. Její modernizace je ale nezbytná. V současnosti auta v odpolední dopravní špičce čekají v kolonách, což se patrně po dokončení čtyřproudové komunikace z Hradce Králové ještě zhorší, dodala.

Křižovatkou denně projede odhadem 20 tisíc aut. V minulosti se počítalo s tím, že by mohla být dokončená letos. Nedostatek peněz stavbu opakovaně odkládá na neurčito.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy