Lázně Bohdaneč odvrací hrozbu. Nemusí vracet 52 milionů

ČTK ČTK
14. 11. 2012 17:51
Město nakonec zaplatilo 4,8 milionu, stále má však vyměřeno ještě penále 37 milionů
Lázně Bohdaneč, ilustrační foto.
Lázně Bohdaneč, ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Lázně Bohdaneč - Radnici v Lázních Bohdaneč na Pardubicku se podařilo odvrátit hrozbu, že bude muset vracet 52 milionů korun dotace na regeneraci a revitalizaci části města.

Suma byla jen o sedm milionů nižší než letošní plánované příjmy rozpočtu.

Město nakonec zaplatilo 4,8 milionu korun, stále má však vyměřeno ještě penále 37 milionů korun.

"Úřad regionální rady vyměřil městu korekci, kterou Lázně Bohdaneč zaplatily. Tím je celá situace vyřešena," řekl Martin Škeřík z úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod.

Dotace byla zkrácena za chybu ve veřejné zakázce o 2,4 miliony korun a za navýšení rozpočtu o další 2,4 miliony korun. Chyby zjistil Nejvyšší kontrolní úřad i vlastní audit úřadu regionální rady.

Regionální rada prominula Bohdanči 95 procent požadované sumy. "O prominutí penále jsme již požádali, kdy se ale bude rozhodovat, nevíme. Nyní čekáme, zda nám úřad regionální rady povolí penále zatím neplatit, protože žádost nemá odkladný účinek," řekla starostka Květoslava Jeníčková (Nestraníci).

Zvažuje, zda bude vymáhat škodu vzniklou vrácením téměř pěti milionů korun od konkrétních lidí, zatím čeká na právní posouzení věci.

Projekt připravilo i uskutečnilo minulé vedení města. Vloni na podzim se začal znovu přezkoumávat, neboť v souvislosti s jinými projekty vzniklo podezření na pochybné losování veřejné zakázky, to se nakonec nepotvrdilo.

Regenerace a revitalizace části města zahrnovala úpravy toku Rajské strouhy, obnovu zeleně, vytvoření nových travnatých ploch s rozvodem umělých závlah, vybudování stezek pro pěší a pro cyklisty, výstavbu nové kolonády a rekonstrukci sítě silnic.

Opraveny byly také autobusové zastávky a vznikla nová místní obslužná komunikace.

 

Právě se děje

Další zprávy