Blesk v Krouně na Chrudimsku zapálil hájenku, jeden zraněný

ČTK ČTK
14. 8. 2016 20:15
V Krouně na Chrudimsku dnes odpoledne zapálil blesk hájenku. Škodu hasiči odhadli na 1,5 milionu korun. Jeden člověk byl při požáru zraněn. Řekl to operační důstojník pardubických krajských hasičů. Hájenku v Krouně v části obce Rychnov blesk zapálil po 16:30. Šesti jednotkám hasičů se podařilo oheň dostat pod kontrolu a lokalizovat po necelé hodině hašení. "Nyní děláme dohašovací práce, rozebírají se a hasí zbývající ohniska. Před ohněm se podařilo uchránit hodnoty za jeden milion korun," uvedl důstojník. Hasiči v kraji také zasahovali u požáru rodinného domu a přilehlého zemědělského stavení v Linharticích na Svitavsku a odstraňovali následky bouře se silným deštěm ve Stašově u Poličky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 20 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy