Blesk v Krouně na Chrudimsku zapálil hájenku, jeden zraněný

ČTK ČTK
14. 8. 2016 20:15
V Krouně na Chrudimsku dnes odpoledne zapálil blesk hájenku. Škodu hasiči odhadli na 1,5 milionu korun. Jeden člověk byl při požáru zraněn. Řekl to operační důstojník pardubických krajských hasičů. Hájenku v Krouně v části obce Rychnov blesk zapálil po 16:30. Šesti jednotkám hasičů se podařilo oheň dostat pod kontrolu a lokalizovat po necelé hodině hašení. "Nyní děláme dohašovací práce, rozebírají se a hasí zbývající ohniska. Před ohněm se podařilo uchránit hodnoty za jeden milion korun," uvedl důstojník. Hasiči v kraji také zasahovali u požáru rodinného domu a přilehlého zemědělského stavení v Linharticích na Svitavsku a odstraňovali následky bouře se silným deštěm ve Stašově u Poličky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy