V Olomouci srazil vlak člověka, zastavily se i tramvaje

ČTK ČTK
24. 8. 2015 16:23
Chodec vyvázl ze střetu s lehkým zraněním, nehoda však zhruba na dvě hodiny zastavila vlakovou dopravu mezi Drahanovicemi a Olomoucí a také tramvaje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Olomouc - V Olomouci odpoledne srazil osobní vlak člověka. Nehoda se stala na železničním přejezdu v Nové ulici.

Chodec vyvázl ze střetu s lehkým zraněním, nehoda však zhruba na dvě hodiny zastavila vlakovou dopravu mezi Drahanovicemi a Olomoucí a také tramvaje.

Nehoda se stala v 15:20. "Osobní vlak přijížděl do Olomouce z Drahanovic. Nehoda se stala na přejezdu v Nové ulici. Doprava musela být zastavena zhruba do 17:30," řekla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka nehoda zastavila nejen dopravu vlaků v tomto úseku, ale i tramvaje, které přes přejezd projíždějí.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy