Muž nakradl v Olomouci jízdní kola za 100 tisíc korun

ČTK ČTK
22. 7. 2013 11:02
Mladík žádá prodejce o zkušební jízdu, ale s jízdním kolem se už zpět nevrací
Záběr muže podezřelého z krádeže jízdních kol
Záběr muže podezřelého z krádeže jízdních kol | Foto: Aktuálně.cz

Olomouc - Neznámý pachatel krade z olomouckých prodejen jízdní kola. Mladík si v pěti případech nové kolo v hodnotě kolem 20 000 korun od prodejců půjčil na zkušební jízdu a už se nevrátil.

Policisté nevylučují, že případů může být více.

Krádeží se mladík podle policistů dopustil letošního od března v různých prodejnách v Olomouci.

"Muž navštívil prodejny jízdních kol a nechal si od prodávajících předvést některé z nich. Poté požádal o zkušební jízdu na kole v hodnotě 20 000 korun. Z prodejen odjel a už se nevrátil. Prodejcům často říkal, že bude jezdit kolem Svatého Kopečku," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Muž obcházející olomoucké prodejny jízdních kol má 25 až 35 let. Je hubený a měří od 175 do 180 centimetrů. Má blond vlasy, hovoří plynně česky a bez přízvuku.

Na kůži pravé části obličeje, na pravém předloktí a na lýtku pravé nohy má souvislé červené skvrny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy