Hasiči likvidovali únik nebezpečné látky v Prostějově

ČTK ČTK
31. 7. 2011 11:17
Kvůli bezpečnosti musela být uzavřena nedaleká čerpací stanice
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Web Ústí nad Labem

Prostějov - Únik nebezpečné látky do ovzduší v průmyslové zóně v Prostějově v sobotu likvidovali hasiči z Prostějova a Olomouce. Z bezpečnostních důvodů si zásah vyžádal uzavření nedaleké čerpací stanice. Díky povětrnostním podmínkám kouř směřoval mimo centrum Prostějova, sdělil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

O události byli hasiči informováni krátce před polednem. "Jednotka požární stanice Prostějov zde byla již během několika minut a potvrdila viditelný hustý bílý dým," uvedl Hošák. V sudu o objemu přibližně 1000 litrů nastala reakce vody a jiných látek s nebezpečnou látkou - suchým chlorem.

Obsah sudu hasiči rozdělili do dalších přistavených nádob, aby vzniklou látku neutralizovali. Neutralizace látky a následná kompletní likvidace chemické reakce, utlumení kouře s obsahem nebezpečné látky hasičům trvaly několik hodin. Místo události předali majitelům ve čtyři odpoledne.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy