Hádka mužů v maringotce skončila smrtí staršího z nich

ČTK ČTK
5. 4. 2013 14:06
Pachatele policisté zadrželi bezprostředně po činu a soudce jej poslal do vazby
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Olomouc - Smrtí devětačtyřicetiletého muže skončil střet dvou známých v maringotce na Olomoucku.

Útoku předcházelo společné popíjení alkoholu a nadávky. Pachatele policisté zadrželi bezprostředně po činu a soudce jej poslal do vazby. Muži hrozí až deset let vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Potyčka se odehrála v maringotce stojící u cesty mezi obcemi Dalov a Dětřichovice. Zraněný muž podlehl svým zraněním následující den ve šternberské nemocnici.

Muži spolu popíjeli alkohol a vznikla mezi nimi hádka, která přerostla ve rvačku.

Čtyřiadvacetiletý útočník napadl druhého muže kuchyňským nožem s délkou čepele 10,5 centimetru, uvedla mluvčí. Svého staršího známého bodnul jednou do temene hlavy a několikrát do zad.

Čtyřiadvacetiletého muže ze Šternberku policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy