Hádka mužů v maringotce skončila smrtí staršího z nich

ČTK ČTK
5. 4. 2013 14:06
Pachatele policisté zadrželi bezprostředně po činu a soudce jej poslal do vazby
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Olomouc - Smrtí devětačtyřicetiletého muže skončil střet dvou známých v maringotce na Olomoucku.

Útoku předcházelo společné popíjení alkoholu a nadávky. Pachatele policisté zadrželi bezprostředně po činu a soudce jej poslal do vazby. Muži hrozí až deset let vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Potyčka se odehrála v maringotce stojící u cesty mezi obcemi Dalov a Dětřichovice. Zraněný muž podlehl svým zraněním následující den ve šternberské nemocnici.

Muži spolu popíjeli alkohol a vznikla mezi nimi hádka, která přerostla ve rvačku.

Čtyřiadvacetiletý útočník napadl druhého muže kuchyňským nožem s délkou čepele 10,5 centimetru, uvedla mluvčí. Svého staršího známého bodnul jednou do temene hlavy a několikrát do zad.

Čtyřiadvacetiletého muže ze Šternberku policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy