Důchodce napadl svou dceru holí, skončila v nemocnici

ČTK ČTK
18. 6. 2012 10:45
Podle lékařů se bude ze svých zranění léčit dva týdny, muži hrozí až tři roky vězení
Foto: Policie ČR

Přerov - Dřevěnou tyčí i svou francouzskou holí napadl v neděli v Přerově osmdesátiletý muž svou dvaapadesátiletou dceru. Při brutálním útoku ženu také udeřil pěstí do hlavy, tahal ji za vlasy a kopal do břicha.

Dcera skončila po napadení v nemocnici. Důchodce policie podezírá z ublížení na zdraví.

Další podobný útok se stal také ve Veselíčku na Přerovsku. Otec tam vzal na svého nevlastního syna sekeru a kosu, napadení se však odehrálo bez zranění.

Senior své dceři začala podle policie nejprve nadávat, poté ji napadl i fyzicky.

"Poškozenou udeřil pěstí do obličeje a pak ji tahal za vlasy. Následně ji jednou rukou pustil a podal si dřevěnou tyč, která ležela na skříni a dvakrát ženu praštil do levé paže," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

K dalšímu útoku podle policie důchodci posloužila francouzská hole, kterou jí tloukl do nártů obou nohou. Žena se při útoku bránila, otce podle policistů odstrčila na postel, ale ještě dostala několikrát zásah nohou do břicha.

Podle lékařů se bude ze svých zranění léčit dva týdny. Muži hrozí až tři roky vězení.

Násilí mezi rodiči a dětmi není ojedinělé

Podobný spor vyšetřovali policisté také ve Veselíčku. Muž tam svému nevlastnímu jednadvacetiletému synovi vyhrožoval zabitím a zmrzačením, poté vzal do ruky sekeru a pak i kosu na sečení trávy. Muž je podezřelý z nebezpečného vyhrožování.

Násilí mezi rodiči a jejich dětmi není podle policistů v Olomouckém kraji ojedinělé, většina těchto případů je však ve vztahu dětí vůči rodičům.

Například z celkového počtu vykázání zabírají tyto případy až třetinu. Loni policisté v kraji vykázali z domova 112 lidí, což bylo téměř dvakrát tolik než v roce předchozím.

Policisté ve svých statistikách zaznamenali takzvané mezigenerační násilí v 36 případech. Více než osm desítek případů se týkalo násilí mezi partnery.

 

Právě se děje

Další zprávy