Policisté obvinili seniorku, vraždila v domově důchodců

ČTK ČTK
24. 4. 2012 15:15
Sedmdesátiletá žena ze středních Čech byla obviněna z vraždy a pokusu o vraždu
Vražda se stala v domově s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou (ilustrační foto).
Vražda se stala v domově s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou (ilustrační foto). | Foto: Ludvík Hradilek

Jihlava - Sedmdesátiletá žena ze středních Čech byla obviněna z vraždy a pokusu o vraždu.

Vražda se stala loni v srpnu v Domě s pečovatelskou službou (DPS) v Ledči nad Sázavou, pokus o vraždu se odehrál v říjnu 2011 v DPS v obci Tmaň na Berounsku ve Středočeském kraji.

Kriminalisté na Vysočině v těchto dnech ukončili vyšetřování a předali spis krajskému státnímu zástupci v Hradci Králové s návrhem na podání obžaloby. Uvedla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"V případě prokázání viny ženě hrozí trest odnětí svobody v trvání 15 až 20 let, nebo výjimečný trest," uvedla mluvčí. Žena je od loňského listopadu ve vazební věznici v Brně.

Obviněná žena v domově pro seniory v Ledči nad Sázavou seniorku opakovaně brutálně tloukla pravděpodobně pěstmi a způsobila jí mnohačetné poranění obličeje a hlavy. Poté ji udeřila do hlavy nejméně třemi údery skleněnou vázou.

"Útoky způsobila ženě závažná poranění, kterým napadená na místě podlehla," uvedl vyšetřovatel Michal Laška.

Podobný útok na starší ženu se odehrál také v říjnu na Berounsku. Během vyšetřováním se policistům podařilo prokázat, že oba útoky má na svědomí stejná žena.

V chodbě bytu tehdy bezdůvodně fyzicky napadla jeho obyvatelku. Do hlavy ji udeřila železnou tyčí. Na volání o pomoc přiběhly dvě sousedky, které přivolaly policejní hlídku. Zraněná žena skončila v nemocnici v Hořovicích.

 

Právě se děje

Další zprávy