Důchodce má problém. Z ptačího zobu mu vyklíčilo konopí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 11. 2010 11:14
Prostějovští strážníci ho za konopí na dvorku obvinili
Z konopných semen se v současnosti vyrábí množství potravin, například mouka, pečivo, pomazánky, müsli tyčinky, těstoviny, ingredience do salátů, jedlý olej či margarín.
Z konopných semen se v současnosti vyrábí množství potravin, například mouka, pečivo, pomazánky, müsli tyčinky, těstoviny, ingredience do salátů, jedlý olej či margarín. | Foto: Aktuálně.cz

Prostějov - Prostějovští strážníci prokázali, že nehodlají tolerovat sebemenší prohřešek.

Když zjistili, že jedenasedmdesátiletému chovateli andulek ze zobu pro opeřence vyklíčilo několik semínek trávy, neváhali ho obvinit z pěstování konopí. Konopná semena jsou přitom běžnou součástí ptačího krmiva.

"Přijeli, semenec sebrali a do ruky mi dali potvrzení o odebrání konopí setého," cituje Prostějovský deník obviněného chovatele andulek Imricha Moronga.

Penzista konopí "zasadil" omylem. Zbytky krmné směsi totiž vysypával na záhonek za domkem, kde žije, a několik semínek tam bez jeho přičinění vyklíčilo.

Podle Marie Široké, předsedkyně Konopářského svazu České republiky, se v tuzemsku průmyslové konopí pěstuje na malé ploše, což neuspokojuje poptávku na trhu.

Prodejny pro chovatele pak mohou svým zákazníkům nabízet semena například z Nizozemska nebo z Číny. "A právě z nich mohou vyrůstat rostliny s vyšším obsahem THC, než povoluje česká norma," uvedla Široká.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy