Klub proto vyzval Institut plánování hlavního města Prahy a památkový odbor magistrátu, aby stavbu nepodpořily a o jeho problematičnosti Central Group informovaly dříve, než budou zahájeny přípravné práce.
Zveřejněnými vizualizacemi se podle klubu developer snaží získat na svoji stranu laickou veřejnost a s její pomocí pak prolomit platné regulativy památkové ochrany, které jsou s uvedeným záměrem v kolizi.
Parcela je nyní zastavěna mohutnou budovou s devadesátimetrovou věží z let 1969 až 1979 od kolektivu architektů Františka Cubra, Josefa Hrubého, Zdeňka Pokorného a dalších, kteří jsou také autory Bruselského pavilonu na Letné.
Nachází se na území ochranného pásma Pražské památkové rezervace, které má chránit rezervaci před zásahy, které by oslabily její urbanistickou kompozici, měřítko a siluetu.
"Obytné věže Evy Jiřičné, jejichž výška sice nebyla prozatím zveřejněna, ale podle publikovaných podkladů dosahuje minimálně sta metrů, vstoupí do pražského panoramatu mimořádně neomaleným způsobem, a umocní tak neomluvitelnou chybu, které se dopustil magistrátní památkový odbor, když navzdory ochrannému pásmu Pražské památkové rezervace schválil sousední projekt téhož developera - obytné věže Garden Towers v Olšanské ulici," uvádí klub v tiskové zprávě ústy předsedkyně Kateřiny Bečkové.
Jihovýchodní panorama města představuje podle klubu vyrovnanou zástavbu bývalých pražských předměstí druhé poloviny 19. století, která svou výškovou hladinou kopíruje terén stoupajícího svahu s akcenty lokálních dominant.
"Nezpochybňujeme využití daného místa pro novou obytnou zástavbu, kritizujeme neopodstatněnou developerskou posedlost vstoupit do města výškovými stavbami a prezentovat se v jeho panoramatu," konstatuje klub.
Central Group vybral Jiřičné návrh ze stovky přihlášených, projekt počítá s byty, veřejným prostorem se zelení, komerčními plochami nebo mateřskou školou. Návrh představuje bílé prosklené kruhové věže a počítá s využitím technologií šetrných k životnímu prostředí, jakými třeba vytápění pomocí tepelných čerpadel. Počítá také se zelenými střechami nebo recyklací dešťové vody pro zalévání.