reklama
 
 

Do Prahy z Číny na motorce. Do metropole o víkendu dorazilo 110 tisíc příznivců Harley-Davidson

8. 7. 2018 17:40
Více než sto tisíc příznivců motorek navštívilo během čtyř dnů Prahu, kde se konaly oslavy 115. výročí založení amerického výrobce strojů Harley-Davidson. Jeden z účastníků jel 14 tisíc kilometrů z Číny, dorazil i fanoušek z exotického ostrova Fidži. Hlavní program se uskutečnil na Výstavišti Holešovice, v sobotu se konala také spanilá jízda městem.

Praha - Na oslavy 115. výročí založení amerického výrobce motorek Harley-Davidson dorazilo do Prahy přes 110 tisíc lidí, o desetinu více než organizátoři předpokládali. Téměř dvě třetiny z návštěvníků oslav přijely na motorkách, jeden jel například na motocyklu až z Číny.

Přesto se akce obešla podle pořadatelů, policie i záchranářů bez větších problémů, řekli organizátoři akce a představitelé policie a zdravotnické záchranné služby. Čtyřdenní oslavy v neděli končí.

"Z celkového počtu 110 tisíc návštěvníků jich dorazilo 67 500 na motocyklech," uvedl hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Jeden z návštěvníků, který jel do Česka z Číny po silnicích, urazil podle pořadatelů na motorce cestou na oslavy přes 14 tisíc kilometrů. Návštěvníkem z vůbec nejvzdálenějšího místa byl však účastník ze souostroví Fidži v Oceánii.

Spanilá jízda městem i dražby přileb

Centrem oslav se stalo výstaviště v pražských Holešovicích a v Praze se také konala v sobotu spanilá jízda čtyř tisíc motorek. Kromě toho se konaly organizované vyjížďky účastníků oslav po středních Čechách.

Součástí oslav byly výstavy, jezdecké show či koncerty a dražby přileb a speciálně upravené motorky, které vynesly statisíce korun pro domov žen se zdravotním postižením Pramen a nadaci Domfree, podporující válečné veterány a veteránky.

Oslavy se podle mluvčí policejního prezidia Evy Kropáčové obešly bez větších nehod či jiných problémů. Také pražská Zdravotnická záchranná služba nezaznamenala podle mluvčí Jany Poštové vážnější potíže.

V nejrušnější den oslav - v sobotu, kdy se konala jízda tisícovek motorkářů Prahou - sice museli záchranáři ošetřit přes šedesát lidí, ale všechny potíže byly jen lehčího charakteru. V ostatní dny oslav bylo ošetřených podstatně méně, v neděli zatím pouze dvanáct. Všechna poranění během oslav byla spíše lehčí, nejčastěji šlo o popáleniny od výfuků.

Účastníci oslav v neděli již postupně odjíždějí. Program trvá až do večera, ale je již určen hlavně rodinám s dětmi. Obyvatelé Prahy 7, kde byla kvůli oslavám omezena doprava, mají poslední den vstup na oslavy zdarma.

Stále však platí uzavírky ulic U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra oslav a až zhruba do pondělních 04:30 je omezen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí - Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice.

autor: ČTK | 8. 7. 2018 17:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama