Na Jičínsku se srazil autobus a autem, dva těžce zranění

ČTK ČTK
23. 9. 2014 10:07
Nehoda se stala u Úliblic na Jičínsku u kruhového objezdu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeského kraje

Úlibice (Jičínsko) - Dvě těžká a jedno lehké zranění si v pondělí večer vyžádala čelní srážka autobusu a osobního automobilu u Úlibic na Jičínsku. Vozidla se srazila nedaleko úlibického kruhového objezdu asi hodinu a půl před půlnocí.

Nejvážněji byl při nehodě zraněn osmapadesátiletý řidič osobního auta, který utrpěl zejména zranění hrudníku a nohou. Při převozu do hradecké fakultní nemocnice jej lékaři museli v sanitce resuscitovat. Se zraněními pánve a nohou skončil v hradecké nemocnici i šestatřicetiletý spolujezdec z osobního auta.

Z přibližně patnácti cestujících v autobuse utrpěla lehké zranění v obličeji devětapadesátiletá žena. Ostatní cestující v autobuse vyvázli z nehody bez zranění.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 41 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy