Na Jičínsku se srazil autobus a autem, dva těžce zranění

ČTK ČTK
23. 9. 2014 10:07
Nehoda se stala u Úliblic na Jičínsku u kruhového objezdu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeského kraje

Úlibice (Jičínsko) - Dvě těžká a jedno lehké zranění si v pondělí večer vyžádala čelní srážka autobusu a osobního automobilu u Úlibic na Jičínsku. Vozidla se srazila nedaleko úlibického kruhového objezdu asi hodinu a půl před půlnocí.

Nejvážněji byl při nehodě zraněn osmapadesátiletý řidič osobního auta, který utrpěl zejména zranění hrudníku a nohou. Při převozu do hradecké fakultní nemocnice jej lékaři museli v sanitce resuscitovat. Se zraněními pánve a nohou skončil v hradecké nemocnici i šestatřicetiletý spolujezdec z osobního auta.

Z přibližně patnácti cestujících v autobuse utrpěla lehké zranění v obličeji devětapadesátiletá žena. Ostatní cestující v autobuse vyvázli z nehody bez zranění.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy