U Převýšova vykolejil nákladní vlak, škoda jde do milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 9. 2014 15:23
Nehoda uzavřela trať mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem, vlaky tudy neprojedou zhruba týden.
Nehoda nákladního vlaku u Převýšova.
Nehoda nákladního vlaku u Převýšova. | Foto: Správa železniční dopravní cesty

Převýšov (Královéhradecko) - Nákladní vlak v neděli večer vykolejil u Převýšova na Královéhradecku.

Mimo koleje je 15 vagonů, dva se převrátily na bok a vysypalo se z nich uhlí. Nikdo se nezranil. Škoda je zatím odhadnuta na 3,5 milionu korun.

Nehoda uzavřela trať mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem, vlaky tudy podle prvního odhadu neprojedou zhruba týden, informovali mluvčí Drážní inspekce, Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a policie.

Nehodu nejspíš způsobila technická závada

Nákladní vlak ČD Cargo vykolejil v neděli kolem 21:20, poškozeno je zhruba 350 metrů kolejí. Místo vlaků v místě nehody jezdí náhradní autobusy, některé vlaky jezdí z Hradce Králové na Prahu přes Pardubice a Kolín. Podle prvních odhadů je škoda 2,5 milionu na trati a milion na vlaku.

"Místo dnes ohledali policisté a inspektoři, příčinou nehody by pravděpodobně mohla být technická závada na kolejích nebo na některém z vozů," řekl odpoledne mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda nákladního vlaku u Převýšova.
Nehoda nákladního vlaku u Převýšova. | Foto: Správa železniční dopravní cesty

Podle něj se z místa nehody podařilo odvézt všechny vagony, které zůstaly na kolejích. Na vyprošťování vykolejených vagonů bude nutné v dalších dnech nasadit těžkou techniku.

Mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková řekla, že souprava měla dvě lokomotivy, mezi kterými bylo 32 vagonů. "Z toho lokomotiva a tři vagony zůstaly v kolejišti, dalších 15 vagonů je mimo koleje, z toho devátý a desátý leží na boku," řekla Ježková.

Podle ní jsou koleje zdevastovány v délce zhruba 200 metrů. Podle Ježkové dechová zkouška ani u jednoho ze strojvůdců neprokázala alkohol.

 

Právě se děje

před 58 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy