reklama
 
 

Na Táborsku sjel autobus do příkopu a začal hořet. Dva mrtví

Aktualizováno 10. 9. 2014 17:22
Dalších šest lidí je zraněných. Autobus jel po silnici sám, proč sjel do příkopu, není zatím jasné.

Planá nad Lužnicí - U Plané nad Lužnicí havaroval ve čtvrt na jedenáct linkový autobus, který mířil do Soběslavi. Autobus, který po nehodě narazil do stožáru trakčního vedení železniční tratě, sjel do příkopu a začal hořet. Na místě jsou dva mrtví a šest zraněných.

"Autobus kompletně shořel. Je velké štěstí, že touto linkou necestovalo více než těchto sedm lidí a řidič," uvedl mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů uvedla, že autobus jel po silnici sám, proč sjel do příkopu, není zatím jasné. "Autobus se nestřetl s žádným projíždějícím vozem. Chyba bude pravděpodobně v řidiči nebo technice," uvedla mluvčí.

Policie zatím nedokáže určit předběžnou příčinu tragické události. "Těch možností může být opravdu hodně. Musíme počkat na výsledky vyšetřování, které však patrně potrvá týdny," řekl Matzner. Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku silnice.

Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby a vrtulník i další složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí záchranářů Petry Kafkové nehodu nepřežil muž a žena. Jednou z obětí je údajně řidič.

Matzner dodal, že policie stále nezjistila totožnost mrtvé ženy. Žádá proto, aby se ozvali lidé, kteří by ji mohli pohřešovat.

Jedna těžce zraněná osoba byla přepravena do nemocnice v Českých Budějovicích, další čtyři středně těžce zranění lidé do nemocnice v Táboře. Jednu osobu s lehkým zraněním ošetřili záchranáři na místě, řekla Kafková.

Podle mluvčí českobudějovické nemocnice Ivany Kerlesové je pacient s těžkým zraněním ve stabilizovaném stavu.

Hasičům se již podařilo oheň uhasit, autobus podle mluvčí neblokuje provoz, protože je mimo silnici.

Podle Jakuba Ptačinského ze Správy železniční dopravní cesty nehoda nijak neovlivní provoz na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi.

"Vliv nehody na železniční dopravu je minimální, protože v tomto úseku je dnes do 15:15 výluka," uvedl. Dodal, že autobus, který havaroval, nepatří k těm, které jezdí jako náhradní vlaková doprava. "Je to autobus jiné společnosti," řekl Ptačinský.

autoři: Domácí, ČTK | 10. 9. 2014 10:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama