Za ubití bezdomovce udělil ostravský soud 11 let vězení

ČTK ČTK
2. 9. 2011 10:30
Odsouzený vinu na smrti odmítá, prý muže jen uhodil a několikrát kopl
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Ostrava - Šestačtyřicetiletý muž byl odsouzen za ubití bezdomovce v Ostravě-Muglinově. Krajský soud ho poslal do vězení na 11 let.

Odsouzený během procesu vinu na smrti muže, se kterým nějakou dobu obýval jednu garáž, popíral. Tvrdí, že kamaráda jen několikrát uhodil.

Státní zástupkyně Brigita Bilíková ale dospěla k jinému názoru. Podle obžaloby na muže opakovaně a téměř pravidelně útočil v období od loňského 23. října.

Bil jej pěstmi, židlí a kopal do něj. Opilý a chřipkou nemocný muž snášel tyto útrapy pět dnů.

Násilí gradovalo a vyvrcholilo v noci z 27. na 28. října. Bití se opakovalo a navíc obžalovaný prý naskočil oběti nohou na krk. Poškodil mu jazylku a napadený se udusil.

"Praštil jsem ho. Asi židlí. Ležela na zemi," řekl už dříve policistům. Připustil i několik kopanců. Odpovědnost za smrt spolubydlícího ale odmítá. "Myslel jsem, že spí," uvedl.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Svědci v kauze Stoka popřeli, že by za zakázky dávali úplatky

Svědci, kteří ve čtvrtek dopoledne u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Soud vyslechne dalšího svědka odpoledne.

Dopoledne vypovídali dvě svědci, oba jednatelé stavební či montážní firmy. První řekl, že jeho společnost v minulosti dělala pro Brno-střed několik zakázek a zakázky pro městskou část provádí i v současnosti. Uvedl, že ohledně výběrového řízení na zakázku standardně dostávají výzvu, e-mail nebo dopis, k nimž bývá přiložena projektová dokumentace a termín, dokdy se má nabídka odevzdat. Na Brně-středu šlo v jeho případě o opravy bytů. "O ceně jsme žádné informace nedostávali, nedostávali jsme žádné neveřejné informace," uvedl svědek.

Druhý svědek řekl, že jeho společnost nikdy pro Brno-střed žádné zakázky nerealizovala a nikoho z obžalovaných ani nezná.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Požár ve Vejprtech, na jehož následky zemřelo devět lidí, založil jeden z klientů domova. Případ policie odložila, muže vyhodnotila jako nepříčetného

Zdroj: ČTK
Další zprávy