Při nehodě dodávky s kamionem zahynuli v Třinci čtyři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 11. 2018 12:40
Čtyři lidé v neděli brzy ráno zemřeli a dva byli zraněni při nehodě na silnici číslo 11 v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Srazil se tam kamion s dodávkou. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu.
Snímek z místa smrtelné nehody v Třinci-Neborech.
Snímek z místa smrtelné nehody v Třinci-Neborech. | Foto: ČTK

Nehoda se stala před 04:00. "Náraz byl značný, dodávka se převrátila po střetu na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion," uvedla Pokorná.

Všichni lidé, kteří při nehodě zemřeli, cestovali v dodávce. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři jim už nemohli pomoci, protože zemřeli bezprostředně po havárii. Vyprošťování lidí komplikovalo, že dodávka byla po nehodě značně zdeformována.

Vážná zranění utrpěl muž středního věku, který po nehodě zůstal zaklíněn pod vozidlem. "Byl při vědomí, týmy zdravotnické záchranné služby mu podaly léky tlumící bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění," uvedl Humpl. Lékař pacienta uvedl do umělého spánku, vrtulník pak muže transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava. "V době předání se jeho stav jevil jako kritický," uvedl Humpl.

Policisté nehodu vyšetřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Zjišťují její příčiny a totožnost zemřelých.

Kamion řídil sedmatřicetiletý muž, který při nehodě utrpěl zranění ruky. Záchranáři jej přepravili do nemocnice.

Jde o letošní nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji a jednu z nejtragičtějších za poslední roky. V souvislosti s dopravními nehodami už letos v kraji zemřelo 48 lidí. 

Havárie je letos na tuzemských silnicích už čtvrtou letošní nehodou, při které přišli o život čtyři lidé.

 

Právě se děje

Další zprávy