Opuštěný kufr evakuoval nádraží v Opavě.Byl ale prázdný

ČTK ČTK
5. 10. 2010 21:56
Policisté mohli kolem 21:15 nádraží Opava-východ znovu otevřít
Před nádražím Opava-východ: Robot jede zjistit, co se nachází v podezřelém kufru.
Před nádražím Opava-východ: Robot jede zjistit, co se nachází v podezřelém kufru. | Foto: Policie Opava

Opava - Osm desítek lidí evakuovali v úterý večer hasiči a policisté z nádraží Opava - východ. Důvodem byl podezřelý kufřík, který někdo nechal stát na chodníku u vchodu na nástupiště. Informoval o tom mluvčí opavské policie René Černohorský.

Podezřelého zavazadla si okolo 17:45 všiml člen ochranné služby hlídající nádraží. Přibližně hodinu ho pozoroval a když si pro něj nikdo nepřišel, informoval policii. Ta kontaktovala hasiče a společně potom přijali na místě potřebná opatření.

"V tuto chvíli jsme uzavřeli celou Jánskou ulici od centra města až po Kylešovice," uvedl mluvčí. Dodal, že zároveň policisté evakuovali pracovníky Českých drah, prodejce z nádraží, obyvatele nejbližších domů a také cestující vlaku, který během zákroku na nádraží přijel. "Celkem se jednalo o osm desítek lidí," uvedl Černohorský.

Na místo okolo 20:45 dorazili členové speciální pyrotechnické policejní jednotky z Olomouce. Pomocí speciálního robota zjistili, že je kufr prázdný.

Policie tak mohla uzavřené oblasti ve 21:15 znovu otevřít.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy