Novorozeně z Frenštátu zabila podle policie jeho matka

Michal Kalina
12. 9. 2011 10:26
Dvoudenní holčičku našel nájemník na zahradě, žena skončila ve vazbě
Vyšetřování potrvá měsíce, vraždu budou zkoumat i soudní znalci.
Vyšetřování potrvá měsíce, vraždu budou zkoumat i soudní znalci. | Foto: Simona Holecová

Ostrava/Frenštát pod Radhoštěm - Policie obvinila z vraždy dvoudenní holčičky z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku její matku.

Potvrdilo se tak podezření, že žena dítě zabila krátce po porodu. Vyšetřovatelé se přitom opírají o závěry soudní pitvy.

"Žena převzala usnesení o zahájení trestního stíhání. Policisté podali podnět státnímu zástupci na její vzetí do vazby, což státní zástupce i soud schválil," doplnila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Podle mluvčí nadále platí, že nebude vzhledem k citlivosti případu zveřejňovat bližší informace.

Mrtvé dítě objevil v igelitce na zahradě rodinného domu jeden z tamních nájemníků počátkem září. V tašce byla ještě pupeční šňůra i placenta.

Vyšetřování může trvat podle Štětínské několik měsíců, případem se budou zabývat také soudní znalci.

Za vraždu svého dítěte hrozí ženě až dvacet let ve vězení nebo výjimečný trest.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy