V ostravských železárnách zemřel muž, zachytil ho dopravník

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 11. 2014 11:26
Nehoda se stala v areálu společnosti Arcelor Mittal, případem se zabývá policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ostrava - Čtyřiadvacetiletý muž zemřel v úterý večer na následky pracovního úrazu v ostravském areálu společnosti Arcelor Mittal. Utrpěl poranění hlavy.

Okolnostmi úmrtí se zabývá policie, řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Záchranáři v areálu společnosti zasahovali v úterý krátce po desáté večer. Podle dostupných informací se muž zachytil v dopravníkovém pásu. Na místě úrazu jej už bez známek života našli jeho spolupracovníci.

"Utrpěl poranění hlavy. Zemřel ještě před příjezdem záchranářů," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mluvčí společnosti Barbora Černá Dvořáková řekla, že obětí úrazu se stal agenturní zaměstnanec. "Okolnosti jsou předmětem šetření zaměstnavatele a policie. Rodině poskytujeme veškerou podporu," uvedla.

Mluvčí policie Holčáková uvedla, že muž zemřel v době mezi devátou a desátou večerní. "Okolnosti události prověřujeme. Zjišťujeme, zda nedošlo k porušení pravidel bezpečnosti práce. Kontaktovali jsme znalce," uvedla.

 

Právě se děje

před 4 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 14 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 39 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy