Domácí Domácí
26. 3. 2012 10:45
Neplatič z Bravantic na Novojičínsku udeřil úředníka dvakrát pěstí do hlavy

Nový Jičín - Policie řeší další případ napadení exekutora.

K útoku došlo v pátek na Novojičínsku, kde 65letý muž z Bravantic odmítal exekutora i jeho asistenta pustit do bytu.

Vyhrožoval mu s cihlou v ruce a podle policie ho pěstí dvakrát udeřil do hlavy.

"Případ policie stále prošetřuje, pokud však muž útok skutečně spáchal, hrozí mu za násilí proti úřední osobě až 6 let vězení," dodal policejní mluvčí Petr Gřes.

před 13 minutami

Dráhař Bábek dojel na SP v Brisbane třetí v keirinu

Cyklista Tomáš Bábek byl na Světovém poháru dráhařů v Brisbane třetí v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie.

Bábek přitom nezačal závod úspěšně, v prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera.

Bábek je v keirinu evropským šampionem z roku 2016 a bronzovým medailistou z MS o rok později. Letos v říjnu skončil v této disciplíně na ME v Apeldoornu čtvrtý.

před 50 minutami

Fryčová suverénně vyhrála maraton v Antarktidě

Česká vytrvalkyně Lenka Fryčová vyhrála maraton v Antarktidě, který se běžel na sněhu a ledu za teploty -20 stupňů Celsia. Předběhlo ji jen šest mužů, vítězný Američan William Hafferty překonal časem 3:34:12 o půl minuty traťový rekord Petra Vabrouška z roku 2013.

Fryčová, která je rovněž úspěšnou malířkou, dostala závod na 80. stupni jižní šířky jako dárek k narozeninám. Vyhrála v čase 4:40:38, druhou Beatu Larsonovou za sebou nechala o 50 minut.