Muž napadl na Šumpersku exekutora, kopal ho do hlavy

ČTK ČTK
28. 2. 2012 17:22
Exekutor se bránil pepřovým sprejem, omylem ale zasáhl svého kolegu, který mu pomáhal
Foto: Aktuálně.cz

Šumperk - Kopáním do hlavy napadl v pondělí podle policie třiatřicetiletý muž ve Velkých Losinách na Šumpersku soudního exekutora.

Zaútočil na něj poté, kdy muž začal zajišťovat k exekuci jeho auto. Napadený muž i jeho kolega, který byl zasažen pepřovým sprejem, nakonec skončili na ošetření v nemocnici. Útočníka policie podezírá z výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví.

Konflikt se podle policie odehrál před panelovým domem. "Dva vykonavatelé soudního exekutora prováděli na parkovišti zajištění vozidla, kdy instalovali takzvaně botičku a vše dokumentovali na záznamové zařízení. Následně k nim přiběhli dva muži a začali na ně křičet a vulgárně je urážet," řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Sprejem zasáhl i svého kolegu

Osmatřicetiletý muž jim podle něj utrhl objektiv ze záznamového zařízení, který odhodil. Jeho mladší společník pak jednoho z nich fyzicky napadl a povalil ho na zem.

"Napadeného několikrát kopl do hlavy, ten se bránil a vytáhl pepřový sprej, ale tím zasáhl i svého kolegu, který mu přispěchal na pomoc," doplnil mluvčí.

Oba útočníci poté utekli. Napadení muži na místo přivolali policii a lékařskou pomoc. Ošetřeni byli v šumperské nemocnici a následně propuštěni.

Agresivita dlužníků roste

Podle mluvčího přerovského exekutorského úřadu zažívají jejich pracovníci podobných útoků deset až 15 ročně.

"Loni jsme měli 13 takových případů. Je to nepříjemná situace, odráží se na ní i negativní kampaň proti exekutorům. Řadu dlužníků to evokuje k tomu, že na jejich straně chyba není. Někteří poté jednají zkratkovitě a neváhají sáhnout například po nějaké tyči a napadnou naše zaměstnance, kteří jsou úředníci," řekl David Tala.

Agresivita dlužníků vůči exekutorům podle ředitele přerovského exekutorského úřadu Roberta Runtáka stoupá. V nedávné době exekutorský úřad registroval útoky cihlou, nářadím či nožem, často v početné přesile dlužníků proti vykonavatelům exekuce.

V jednom případě dlužník neváhal jako zbraň použít nákladní automobil, kterým přejel zaměstnanci úřadu nohu.

Před dvěma lety napadl exekutora majitel firmy z Olomoucka násadou. Napadený muž, který dostal toporem rány do hlavy a ruky, musel být ošetřen v nemocnici.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy