Muž napadl na Šumpersku exekutora, kopal ho do hlavy

ČTK ČTK
28. 2. 2012 17:22
Exekutor se bránil pepřovým sprejem, omylem ale zasáhl svého kolegu, který mu pomáhal
Foto: Aktuálně.cz

Šumperk - Kopáním do hlavy napadl v pondělí podle policie třiatřicetiletý muž ve Velkých Losinách na Šumpersku soudního exekutora.

Zaútočil na něj poté, kdy muž začal zajišťovat k exekuci jeho auto. Napadený muž i jeho kolega, který byl zasažen pepřovým sprejem, nakonec skončili na ošetření v nemocnici. Útočníka policie podezírá z výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví.

Konflikt se podle policie odehrál před panelovým domem. "Dva vykonavatelé soudního exekutora prováděli na parkovišti zajištění vozidla, kdy instalovali takzvaně botičku a vše dokumentovali na záznamové zařízení. Následně k nim přiběhli dva muži a začali na ně křičet a vulgárně je urážet," řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Sprejem zasáhl i svého kolegu

Osmatřicetiletý muž jim podle něj utrhl objektiv ze záznamového zařízení, který odhodil. Jeho mladší společník pak jednoho z nich fyzicky napadl a povalil ho na zem.

"Napadeného několikrát kopl do hlavy, ten se bránil a vytáhl pepřový sprej, ale tím zasáhl i svého kolegu, který mu přispěchal na pomoc," doplnil mluvčí.

Oba útočníci poté utekli. Napadení muži na místo přivolali policii a lékařskou pomoc. Ošetřeni byli v šumperské nemocnici a následně propuštěni.

Agresivita dlužníků roste

Podle mluvčího přerovského exekutorského úřadu zažívají jejich pracovníci podobných útoků deset až 15 ročně.

"Loni jsme měli 13 takových případů. Je to nepříjemná situace, odráží se na ní i negativní kampaň proti exekutorům. Řadu dlužníků to evokuje k tomu, že na jejich straně chyba není. Někteří poté jednají zkratkovitě a neváhají sáhnout například po nějaké tyči a napadnou naše zaměstnance, kteří jsou úředníci," řekl David Tala.

Agresivita dlužníků vůči exekutorům podle ředitele přerovského exekutorského úřadu Roberta Runtáka stoupá. V nedávné době exekutorský úřad registroval útoky cihlou, nářadím či nožem, často v početné přesile dlužníků proti vykonavatelům exekuce.

V jednom případě dlužník neváhal jako zbraň použít nákladní automobil, kterým přejel zaměstnanci úřadu nohu.

Před dvěma lety napadl exekutora majitel firmy z Olomoucka násadou. Napadený muž, který dostal toporem rány do hlavy a ruky, musel být ošetřen v nemocnici.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 44 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy