V Libereckém kraji se díky mrazům rozjely další vleky

ČTK ČTK
28. 12. 2014 16:12
Lyžuje se převážně na technickém sněhu, toho přírodního napadlo sotva 15 centimetrů.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Hydronet.cz

Liberec - V Libereckém kraji se dnes díky mrazům rozjely další vleky. Provoz zahájila další jizerskohorská střediska v Bedřichově, Josefově Dole, Severák v Hraběticích, desenský areál Černá Říčka nebo středisko v Kořenově-Rejdicích. Lyžuje se také v krkonošských areálech v Pasekách nad Jizerou, Benecku a Vítkovicích. V pondělí se rozjedou vleky a lanovka také v Harrachově a na Tanvaldském Špičáku, v úterý chtějí zahájit provoz v Rokytnici nad Jizerou.

Už v sobotu večer se začalo lyžovat na libereckém Ještědu, dnes tam zamířily stovky lidí, i když se zatím lyžuje jen na sjezdovce F10. "V pondělí pustíme lanovou dráhu Černý vrch a další na Bucharce," řekl vedoucí libereckého areálu Jan Svatoš. Upravené budou podle něj sjezdovky F10, Pod Lany a Bucharka, dohromady téměř dva kilometry sjezdových tratí. "Pokud to počasí dovolí, budou postupně otevírány další sjezdové tratě a spouštěny lanovky a vleky," dodal Svatoš.

V Libereckém kraji se lyžuje převážně na technickém sněhu, toho přírodního napadlo sotva 15 centimetrů. Díky mrazivému počasí, kdy teploty ráno klesají až k 12 stupňům pod nulou a i přes den se drží pod bodem mrazu, ale jedou sněhová děla ve všech střediscích naplno. Na sjezdovkách leží až 40 centimetrů sněhu. Díky tomu by se už v pondělí měla rozjet další střediska.

"V pondělí zahajujeme provoz lanovky Delta a vleku Dopplik na Červené sjezdovce v centru, večerní lyžování zatím kvůli zasněžování nebude," řekl Milan Goč ze Sportovního areálu Harrachov. Lanovka na červené sjezdovce se v pondělí rozjede také v jizerskohorském areálu Tanvaldský Špičák. Už dnes zahájila SKI Bižu provoz ve svých střediscích na Severáku a v Bedřichově. "V Bedřichově jede dětský vlek na Malinovce, na Severáku dva vleky naproti Arnice," upřesnil ředitel SKI Bižu Pavel Bažant.

Stovky lidí dnes využily slunečného počasí a vyrazily na běžky. V Jizerských horách je upraveno zhruba 30 kilometrů stop. První větší úpravu tratí provedla Jizerská o.p.s. v noci na sobotu. Z Jizerky vyjela rolba, skútry upravily trasy z Bedřichova přes Hrabětice a Královku na Prezidentskou chatu a další vyjel z Mariánské hory směrem na Čihadla. "Doporučujeme starší lyže a zvýšenou opatrnost z důvodu probíhající těžby dřeva," uvádí Jizerská o.p.s.

 

Právě se děje

Další zprávy