V Libereckém kraji se díky mrazům rozjely další vleky

ČTK ČTK
28. 12. 2014 16:12
Lyžuje se převážně na technickém sněhu, toho přírodního napadlo sotva 15 centimetrů.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Hydronet.cz

Liberec - V Libereckém kraji se dnes díky mrazům rozjely další vleky. Provoz zahájila další jizerskohorská střediska v Bedřichově, Josefově Dole, Severák v Hraběticích, desenský areál Černá Říčka nebo středisko v Kořenově-Rejdicích. Lyžuje se také v krkonošských areálech v Pasekách nad Jizerou, Benecku a Vítkovicích. V pondělí se rozjedou vleky a lanovka také v Harrachově a na Tanvaldském Špičáku, v úterý chtějí zahájit provoz v Rokytnici nad Jizerou.

Už v sobotu večer se začalo lyžovat na libereckém Ještědu, dnes tam zamířily stovky lidí, i když se zatím lyžuje jen na sjezdovce F10. "V pondělí pustíme lanovou dráhu Černý vrch a další na Bucharce," řekl vedoucí libereckého areálu Jan Svatoš. Upravené budou podle něj sjezdovky F10, Pod Lany a Bucharka, dohromady téměř dva kilometry sjezdových tratí. "Pokud to počasí dovolí, budou postupně otevírány další sjezdové tratě a spouštěny lanovky a vleky," dodal Svatoš.

V Libereckém kraji se lyžuje převážně na technickém sněhu, toho přírodního napadlo sotva 15 centimetrů. Díky mrazivému počasí, kdy teploty ráno klesají až k 12 stupňům pod nulou a i přes den se drží pod bodem mrazu, ale jedou sněhová děla ve všech střediscích naplno. Na sjezdovkách leží až 40 centimetrů sněhu. Díky tomu by se už v pondělí měla rozjet další střediska.

"V pondělí zahajujeme provoz lanovky Delta a vleku Dopplik na Červené sjezdovce v centru, večerní lyžování zatím kvůli zasněžování nebude," řekl Milan Goč ze Sportovního areálu Harrachov. Lanovka na červené sjezdovce se v pondělí rozjede také v jizerskohorském areálu Tanvaldský Špičák. Už dnes zahájila SKI Bižu provoz ve svých střediscích na Severáku a v Bedřichově. "V Bedřichově jede dětský vlek na Malinovce, na Severáku dva vleky naproti Arnice," upřesnil ředitel SKI Bižu Pavel Bažant.

Stovky lidí dnes využily slunečného počasí a vyrazily na běžky. V Jizerských horách je upraveno zhruba 30 kilometrů stop. První větší úpravu tratí provedla Jizerská o.p.s. v noci na sobotu. Z Jizerky vyjela rolba, skútry upravily trasy z Bedřichova přes Hrabětice a Královku na Prezidentskou chatu a další vyjel z Mariánské hory směrem na Čihadla. "Doporučujeme starší lyže a zvýšenou opatrnost z důvodu probíhající těžby dřeva," uvádí Jizerská o.p.s.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy