Řidič vjel do protisměru, střet s náklaďákem nepřežil

ČTK ČTK
22. 4. 2011 16:14
K nehodě došlo na silnici nedaleko Mimoně
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Královehradeckého kraje

Mimoň (Českolipsko) - Padesátiletý řidič osobního auta zemřel při střetu s náklaďákem. Nehoda se stala v pátek před polednem na rovném přehledném úseku silnice druhé třídy z Mimoně na Kuřivody. Proč muž vyjel do protisměru, policie zjišťuje.

"Podle svědků vjel řidič osobního vozu Škoda Roomster do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním mercedesem," popsala nehodu českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Těžce zraněný muž i přes rychlou pomoc záchranářů zemřel, dodala.

"Náš vrtulník letěl v tu dobu do českolipské nemocnice pro pacienta, odvolali jsme ho ale k nehodě, takže byl na místě velmi rychle," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. Přestože byli záchranáři u nehody během několika minut, vážně zraněnému řidiči nemohli pomoci.

Policie a záchranáři v pátek kolem poledne řešili v Libereckém kraji hned několik nehod. Na silnici u Rynoltic na Liberecku havaroval motocyklista. Vyvázl se zraněním. V Tanvaldu na Jablonecku se střetl autobus s cyklistou, i ten byl zraněn.

Nehody jsou hlášeny i z Liberce. Podle záchranářů je důvodem teplé až letní počasí a hustý provoz před Velikonocemi.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Modul čínské sondy dokončil sběr hornin na Měsíci, o den předstihl plán

Modul čínské sondy Čchang-e 5 úspěšně odebral vzorky hornin z Měsíce a svůj úkol tak dokončil o den dříve, než se plánovalo. Nasbíraný materiál byl podle sdělení čínského vesmírného programu už bezpečně uložen do druhého modulu, který ho vynese na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Agentury Reuters a AP a připomněly, že jde o první podobnou misi od 70. let.

Cílem projektu je získat pomocí vrtného zařízení a robotické paže z hloubky až dvou metrů kolem dvou kilogramů hornin a dalšího materiálu a dostat je na Zemi. Modul s vrtným zařízením svou práci dokončil za 19 hodin.

Realizace ambiciózního záměru je technicky náročná. Dva moduly sondy přistály v oblasti Oceanus Procellarum (Oceán bouří) na přivrácené straně Měsíce a dva zůstaly na oběžné dráze. Vzorky odebrané jedním z aparátů z lunárního povrchu nyní vynese druhý modul, který se pak spojí s "čekajícím" servisním modulem. Z něj se materiál po vynesení na oběžnou dráhu kolem Měsíce přesune do návratového modulu, jenž zamíří k Zemi.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy