Řidič ujíždějící v ukradeném audi naboural na Jablonecku dvě policejní auta a zranil policisty

ČTK ČTK
12. 4. 2017 18:30
Řidič ujíždějící v ukradeném audi naboural na Jablonecku dvě policejní auta a zranil dva policisty. "Řidič nejprve na pokyn policisty k zastavení zpomalil, pak ale přidal plyn a policista musel uskočit, aby jej řidič nesrazil," uvedla mluvčí Suchánková. Před policisty se poté muž pokusil ujet ve směru na Velké Hamry a Tanvald. Riskantní jízdou ohrožoval jiné řidiče. Policisté se pokusili z jednoho služebního auta vytvořit zátaras, řidič audi do něj ale vrazil a ujížděl dál. Auto se podařilo policistům zastavit až po zhruba deseti kilometrech pronásledování, na kruhovém objezdu v Tanvaldu, kde mu policisté znemožnili jízdu.
Policie. IIustrační foto
Policie. IIustrační foto | Foto: Policie ČR

Tanvald (Jablonecko) - Řidič ujíždějící v ukradeném audi naboural na Jablonecku dvě policejní auta a zranil, zřejmě lehce, dva policisty. Informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidiče podle ní policisté zadrželi.

Hlídka chtěla černé audi s německou poznávací značkou zastavit v Loužnici krátce před polednem při silniční kontrole. "Řidič nejprve na pokyn policisty k zastavení zpomalil, pak ale přidal plyn a policista musel uskočit, aby jej řidič nesrazil," uvedla Suchánková.

Před policisty se poté muž pokusil ujet ve směru na Velké Hamry a Tanvald. Riskantní jízdou ohrožoval jiné řidiče, jel velmi rychle - kolem 150 kilometrů v hodině. Policisté se pokusili z jednoho služebního auta vytvořit zátaras, řidič audi do něj ale vrazil a ujížděl dál. "Přitom zranil policistu, který poté, co postavil auto jako překážku na vozovku, opouštěl na poslední chvíli vozidlo," řekla mluvčí.

Auto se podařilo policistům zastavit až po zhruba deseti kilometrech pronásledování, na kruhovém objezdu v Tanvaldu, kde mu nadjeli a znemožnili další jízdu. "Přitom řidič audi služební vůz naboural a v něm se zranil jeden z policistů," dodala Suchánková. Policisté posléze zjistili, že auto bylo ráno ukradeno v Německu.

Krátce po 13:00 zadrželi v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku další vozidlo i s řidičem, které bylo rovněž ráno ukradeno v Německu. "Podle zatím předběžně zjištěných poznatků spolu oba případy souvisí," dodala Suchánková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy