Pořádná smůla. Dům v Mimoni 5krát vykradl stejný zloděj

ČTK ČTK
23. 3. 2012 12:32
Lapka sebral, co mohl. Dostal se i k platebním kartám s PIN kódem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Mimoň - Pětkrát za sebou vykradl čtyřiatřicetiletý cizinec stejný dům v Mimoni na Českolipsku.

Odnesl si z něj věci poměrně nízké hodnoty, při jednom z vloupání se ale zmocnil i platební karty s přiloženým PIN kódem. Z účtu pak zmizelo přes 30 000 korun, informovala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Pachatel se do domu, jehož majitel se tou dobou v Mimoni dlouhodobě nezdržoval, opakovaně vloupával od loňského října až do letošního ledna.

Postupně z něj ukradl hi-fi věž, kamna, kouřovod, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici a také peněženku, kde kromě karty našel ještě občanský průkaz.

Z konta pak pachatel spolu se svou o šest let mladší českou přítelkyní vybral 31.000 korun. "Přitom se snažili vyinkasovat o 100 000 korun více, což se jim díky nižšímu stavu peněz na účtu nepodařilo," uvedla Baláková.

Muž je nyní stíhán za krádež vloupáním, porušování domovní svobody a za neoprávnění opatření platebního prostředku. Z krádeže peněz z účtu policisté obvinili i jeho přítelkyni.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy