Pořádná smůla. Dům v Mimoni 5krát vykradl stejný zloděj

ČTK ČTK
23. 3. 2012 12:32
Lapka sebral, co mohl. Dostal se i k platebním kartám s PIN kódem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Mimoň - Pětkrát za sebou vykradl čtyřiatřicetiletý cizinec stejný dům v Mimoni na Českolipsku.

Odnesl si z něj věci poměrně nízké hodnoty, při jednom z vloupání se ale zmocnil i platební karty s přiloženým PIN kódem. Z účtu pak zmizelo přes 30 000 korun, informovala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Pachatel se do domu, jehož majitel se tou dobou v Mimoni dlouhodobě nezdržoval, opakovaně vloupával od loňského října až do letošního ledna.

Postupně z něj ukradl hi-fi věž, kamna, kouřovod, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici a také peněženku, kde kromě karty našel ještě občanský průkaz.

Z konta pak pachatel spolu se svou o šest let mladší českou přítelkyní vybral 31.000 korun. "Přitom se snažili vyinkasovat o 100 000 korun více, což se jim díky nižšímu stavu peněz na účtu nepodařilo," uvedla Baláková.

Muž je nyní stíhán za krádež vloupáním, porušování domovní svobody a za neoprávnění opatření platebního prostředku. Z krádeže peněz z účtu policisté obvinili i jeho přítelkyni.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy