Pes a liška uvízli v zavalené noře, mají poslední šanci na záchranu. Ruší je však zvědavci

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 7. 2017 14:09
Již sedmý den bojují záchranáři o život psa a lišky v zavalené noře v Českém ráji. Zvířata teď mají poslední šanci se dostat ven. Potřebují ale především klid, vyhrabat by se měla sama. Informují o tom záchranáři ze spolku Olomouc rescue, kteří se na záchraně zvířat podílejí.
Záchranné akce v Českém ráji, kde se již týdne snaží  záchranáři vyprostit ze zavalené nory psa a lišku.
Záchranné akce v Českém ráji, kde se již týdne snaží záchranáři vyprostit ze zavalené nory psa a lišku. | Foto: Rescue Olomouc/Facebook

Semily - Lovecký border teriér se zaběhl do nory k lišce v pondělí, obě zvířata zůstala zavalena. V sobotu se hasičům podařilo zával uvolnit, aby zvířata měla možnost se sama podhrabat ven. Podle záchranářů ale potřebují absolutní klid.

Vyzývají proto, aby se ke skále poblíž Skalan nepřibližovali. "Pes a liška, pokud nebude klid, hrabat nebudou. Nikdo se k místu nepřibližujte, je to poslední šance, jak se zvířata mohou dostat ven," uvedli záchranáři Rescue Olomouc na Facebooku.

Na místo nainstalovali fotopast, která odhalila, že od sobotního odpoledne zvířata vyrušil reportér a také žena s malým chlapcem.

U nory již zasahovali záchranáři z Olomouce, Jablonce nad Nisou a Plzně, hasiči ze Semil a dobrovolníci.

Ke psu se i přes riziko snažil v sobotu dostat plzeňský záchranář, ale neúspěšně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy