Liberec - Botička městské policie ozdobila v pondělí v Liberci volební auto ČSSD s podobiznou hejtmana Stanislava Eichlera, který kandiduje do Senátu.
Vozidlo v oranžových barvách s Eichlerovým vzkazem voličům - Znám problémy Liberecka. Umím je řešit. - strážníci "uzamkli" v zákazu stání na okraji křižovatky v centru města nedaleko od věznice.
"Bohužel musím přiznat, že k porušení předpisů volebním vozidlem opravdu došlo," řekl Aktuálně.cz Eichler. Jedním dechem dodává, že auto řídil člen volebního týmu, který v místě, kde nelegálně parkoval, bydlí.
Volební auto dostalo víc pokut
"Již dříve strážníci udělili řidiči opakovaně pokutu a mluvili s ním o jeho přestupku," konstatovala mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková.
Mluvčí neprozradila, jak vysoké pokuty viník z oranžového auta dostal. "V konkrétních případech jejich výši nikdy nesdělujeme. Obecně však platí, že čím více přestupků za sebou řidič spáchá, tím jsme přísnější. Pokuta může dosáhnout až 2000 korun," dodala Bušková.
Reklama pro Eichlera stála v zákazu týdny
Volební auto ČSSD parkovalo na zakázaném, ale výhodném místě několik týdnů. Vozidlo s reklamou na Eichlera viděli lidé, procházející kolem po rušné ulici. Vedle auta s reklamou pro Eichlera denně projely směrem k Benešovu náměstí tisíce motoristů.
Strážníci vozidlo neodtáhli. Zužovalo sice ulici, ale provozu na ní a na křižovatce prý úplně nebránilo.
Eichler uvedl, že pokuty platil člen volebního týmu liberecké ČSSD, který s oranžovým autem v zákazu stání parkoval. "O tomto problému jsme se dozvěděli začátkem týdne a ihned jsme zjednali nápravu. Jsem rád, že policisté nedělají žádné výjimky," konstatoval Eichler.
Bušková neuvedla, jestli se dopravních přestupků dopustili v Liberci ještě nějací další řidiči volebních aut. "Něco takového v našich statistikách nesledujeme," vysvětlila mluvčí.
Eichler soupeří na Liberecku ve volbách mimo jiné se současným předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou (ODS). Hejtmanem se stal před dvěma lety. Tehdy ČSSD zvítězila v krajských volbách nad ODS a vytvořila koalici se Stranou pro otevřenou společnost a opřela se také o takzvanou "tichou" podporu KSČM.