Dva policisté napomáhali zločincům, tvrdí inspekce

ČTK ČTK
21. 7. 2011 14:11
Jeden z mužů vynášel informace, druhý umožnil zadrženým ve vazbě komunikovat
Foto: Policie ČR

Liberec - Policie stíhá dva své příslušníky z Liberecka za zneužívání pravomocí.

Jednoho podezřívá z toho, že vynášel pět let informace, druhý prý při ostraze policejních cel nechával zadržené mezi sebou komunikovat, informovala mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová. Muži jsou podle ní příbuzní.

Obsáhlejší seznam přečinů má podle kriminalistů policista z obvodního oddělení ve Frýdlantu.

"V letech 2004 až 2009 úmyslně vyzrazoval informace ze služební činnosti a poskytoval je pachatelům z kriminálně závadového prostředí. A v jednom případě ovlivňoval výpovědi svědků v trestním řízení, které bylo proti němu v minulosti vedeno," uvedla Sandorová. Inspekce ho stíhá kvůli zneužívání pravomocí, nadržování a křivé výpovědi.

Zneužívání pravomocí a nadržování se podle inspekce dopustil i druhý muž, který sloužil u liberecké kriminální policie.

"Těchto skutků se policista dopustil v době, kdy sloužil jako ostraha policejních cel tím, že umožnil osobám zadrženým z důvodu koluzní vazby vzájemnou komunikaci," dodala mluvčí. Státní zástupce se stíháním obou mužů souhlasil.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy