V Praze 3 prasklo vodovodní potrubí. Desítky tisíc lidí se ocitly bez pitné vody

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 10. 2019 7:58
Téměř 52 000 lidí z pražského Žižkova, Jarova, Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad zůstalo ve středu večer bez pitné vody. Způsobilo to prasklé potrubí v Praze 3. Během noci byly dodávky obnoveny z jiné části vodovodní sítě, bez vody tak zůstává asi 180 odběratelů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Voda přestala téct ve středu kolem 20:00. Potrubí se porušilo u křížení ulic Koněvova a V Jezerách. "Praskl vodovodní řad o průměru 500 milimetrů," řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Dodávky se do rána nepodařilo obnovit v části ulic Habrová a Malešická. "Máme připravené náhradní zásobování pitnou vodou," doplnil mluvčí.

V noci firma PVK do oblasti bez dodávek přistavila čtyři cisterny. Na její informační lince byl pozdě večer pro volající nahraný vzkaz, že porucha postihla čerpací stanici Koněvova v Praze 3.

"Byla přerušena dodávka vody pro oblast Žižkova, Jarova, část Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad. V současné době probíhá přepásmování postižené oblasti. Během nočních hodin se dodávka vody postupně obnoví," zněl vzkaz na informační lince. Při přepásmování se do potrubí v oblasti dotčené poruchou pošle voda z jiné části vodovodní sítě.

Havárie by měla být opravena během čtvrtka, řekl Mrázek. Do té doby mohou mít lidé podle webu PVK kvůli přesměrování vody odjinud ve vodovodu snížený tlak.

 

Právě se děje

Další zprávy