Havárie vody omezila provoz Nemocnice Na Bulovce, plánované operace lékaři odložili

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 5. 2019 12:15
V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál. Jsou odloženy plánované operace, sanitky do nemocnice nebudou vozit pacienty a ambulance budou v provozu, dokud nedojdou sterilní nástroje. Oznámila to mluvčí nemocnice Simona Krautová. Urgentní operace, bez nichž by byli pacienti ohroženi na životě, bude nemocnice provádět dál. Dodávky vody byly před 12:00 částečně obnoveny, péče bude ale omezena z preventivních důvodů zřejmě do 20:00.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Havárie se podle nemocnice stala v noci na úterý kolem půlnoci. "Do dvou hodin od havárie byly po celém areálu umístěny cisterny s pitnou vodou, nicméně provoz nemocnice je na doporučení vedoucí hygieny Nemocnice Na Bulovce omezen," uvedla mluvčí.

"Plánované operace je třeba odsunout do doby zprovoznění dodávky vody," oznámila vedoucí hygieny nemocnice Hana Bláhová. "Dále též ambulantní provozy musí zvážit rozsah poskytovaných služeb dle svých možností, jako je například zásoba sterilních či jednorázových nástrojů a pomůcek, a případně poskytovat pouze péči akutní," doplnila.

Podle mluvčí nemocnice zároveň požádala zdravotnické záchranné služby, aby na Bulovku do odpoledne nevozily pacienty.

Pražské vodovody a kanalizace se podle mluvčího Tomáše Mrázka pokusily dodávky vody do nemocnice obnovit ráno, částečně byly obnoveny ale až před polednem. Spolu s nemocnicí zůstalo podle PVK bez vody asi 5500 odběratelů v Libni. Podle webu PVK voda na některých místech poteče kolem 20:00.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy