Havárie vody omezila provoz Nemocnice Na Bulovce, plánované operace lékaři odložili

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 5. 2019 12:15
V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál. Jsou odloženy plánované operace, sanitky do nemocnice nebudou vozit pacienty a ambulance budou v provozu, dokud nedojdou sterilní nástroje. Oznámila to mluvčí nemocnice Simona Krautová. Urgentní operace, bez nichž by byli pacienti ohroženi na životě, bude nemocnice provádět dál. Dodávky vody byly před 12:00 částečně obnoveny, péče bude ale omezena z preventivních důvodů zřejmě do 20:00.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Havárie se podle nemocnice stala v noci na úterý kolem půlnoci. "Do dvou hodin od havárie byly po celém areálu umístěny cisterny s pitnou vodou, nicméně provoz nemocnice je na doporučení vedoucí hygieny Nemocnice Na Bulovce omezen," uvedla mluvčí.

"Plánované operace je třeba odsunout do doby zprovoznění dodávky vody," oznámila vedoucí hygieny nemocnice Hana Bláhová. "Dále též ambulantní provozy musí zvážit rozsah poskytovaných služeb dle svých možností, jako je například zásoba sterilních či jednorázových nástrojů a pomůcek, a případně poskytovat pouze péči akutní," doplnila.

Podle mluvčí nemocnice zároveň požádala zdravotnické záchranné služby, aby na Bulovku do odpoledne nevozily pacienty.

Pražské vodovody a kanalizace se podle mluvčího Tomáše Mrázka pokusily dodávky vody do nemocnice obnovit ráno, částečně byly obnoveny ale až před polednem. Spolu s nemocnicí zůstalo podle PVK bez vody asi 5500 odběratelů v Libni. Podle webu PVK voda na některých místech poteče kolem 20:00.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy